Kierros 1 info ja lohkot

Kierros 1 info ja lohkot
  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Krisu
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
  • Vastauksia Vastauksia 1
  • Lukukerrat Lukukerrat 1 255

Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Palvelumme sisältävät peliseuraa ja yhteispelejä, keskustelua, pelaamista, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa. Tervetuloa!

Liity nyt!
Sosiaalinen
Liittynyt
18/3/21
Viestit
64
SM kisat 2025 info 1 kierros.jpg


Kaikki vesistöt löydät täältä!
Kierrosten 1A-1B yhteistuloksista jatkoon etenee 12 pelaajaa per hosti, ei varasijoituksia. Lohkot samat A:ssa ja B:ssä.
Pelaajat ilmoittautuvat sille hostille yv:nä, jossa oma nimimerkki näkyy ja vastauksena pelaaja saa pelin salasanan ja ip:n (mikäli ei julkisella listalla). Ilmoittautumiseen riittää pelinimi. Pelit alkavat klo 20.00 ja hosti aukeaa noin puoli tuntia ennen peliä. Olisi toivottavaa että kaikki pelaajat tulisivat paikalle viimeistään 10min ennen pelin alkua. Suotavaa on, että hostit laittavat hostin julkiselle listalle, jotta myös uudet pelaajat löytäisivät paikalle. Jos lohkoon ei ole merkattu valvojaa, niin silloin hosti valitsee pelaajien joukosta virallisen valvojan, joka myös pelaa ja seuraa tilannetta hostin lisäksi.

Hostit aloittavat uuden viestiketjun tänne "Kierros 1" osion alle, johon laittaa oman lohkonsa tiedot ja ilmoittautumiset otsikolla "Lohko 1 ilmoittautuminen", "Lohko 2 ilmoittautuminen" jne. Mallia ilmoittautumisketjun esillepanosta voi katsoa viime vuotisista kisoista tarvittaessa. Alla kierrosten 1A-1B lohkot:

SM kisat 2025 kierros 1 lohkot.png


HUOM! Jos et omaa nimeäsi löydä lohkolistasta, laita heti minulle tai Madekikkille viestiä!

HUOM!! Muistakaa pelata ilman tiimitageja!
 
Viimeksi muokattu:
Sosiaalinen
Liittynyt
18/3/21
Viestit
64
Muistutellaan, että SM-kisoissa kukaan kilpailija ei käytä tiimitunnuksia.

Ote säännöistä:

4. Kun ilmoittautuminen on päättynyt ja virallisessa tiedotusketjussa ilmoitetaan alkulohko, jossa pelaaja on mainittuna, pelaajan on mahdollisimman nopeasti lähetettävä alkulohkon hostilleen YV, jossa kertoo vain oman pelinimensä. Tiimi-tunnuksia ei käytetä.

Vielä on muutamia, jotka ovat ilmoittamatta itseään lohkoonsa. Muistakaa tehdä tämä ilmoittautuminen lohkonne hostille ennen su 9.2.2025 klo 19.30!
 
Takaisin
Ylös