-DX- III Mademapit perjantaikisa

-DX- III Mademapit perjantaikisa

Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Palvelumme sisältävät peliseuraa ja yhteispelejä, keskustelua, pelaamista, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa. Tervetuloa!

Liity nyt!
Kunnioitettu
Moderaattori
Liittynyt
23/8/19
Viestit
302
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 29.4 pelataan normaalisti. Kisa alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan.
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 25p, 24p, 23p, 22p, ... 2p, 1p + suurin 1p
Illan kisamapit valitsi Seija
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla.
Kisaan ovat kaikki pelaajat tervetulleita, mukaan 50 nopeinta. Muistutuksena, servun täyttyessä, punnalla nukkujat väistävät.
Kaikenlainen sotapropaganda on jyrkästi kielletty!
 
Kunnioitettu
Moderaattori
Liittynyt
23/8/19
Viestit
302
Pelipäivä: Perjantai 29.04.2022
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.Seija12415,3,3,2,2,7
2.jäppinenSKFIN1194,10,5,8,8,2
3.PinturihaukkaYklatty11216,4,9,11,1,4
4.IsotöröISKTR1086,9,16,10,5,3
5.JigiFIN1078,14,7,7,3,10
6.Mario10511,15,2,5,12,6
7.Pyykkönen10112,7,20,1,7,8
8.TössöPIPO10118,11,4,6,4,12
9.Markku839,22,8,4,5
10.ElovenaRSSFI791,19,18,18,10,11
11.velipuolikuu792,2,13,9
12.Madekikk (A)MV723,5,12,13
13.MarjaSKFIN591,15,13,17
14.Mummi7053-,25,16,9,1
15.EikkaSKFIN50-,20,15,6,13
16.Tena 67SATAFIN5017,14,14,9
17.Vaari4621,14,19,15,15
18.MARE[FIN]447,1
19.Urheilukalastaja (A)MVFIN4416,6,12
20.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN3113,8
21.Hilja Välke305,17
22.Allu.K (A)Team Hurrikaani2917,6
23.jaska jokunenFIN2720,12,19
24.Tiikeri2F.G.A.2510,17
25.MuumipeikkoFIN2511,16
26.Jari PekkaThe BenchwarmersFIN2514,13
27.Morrimöykky2410,18
28.ViliSATA233
29.Marko (C)MVFIN1511
30.HuulitarjaFIN1214
31.Raipe719
32.HiveliFIN3-,23
33.KEKE2-,24
34.HunVeiBin0-
35.Riksuli0-,-,-
36.MaKu0-
37.HoBu4oK0-
38.Frag0-
39.CTEPX RUSRUS0-

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.JormuanlahtiMadekikk (A)Made1864
2.UllavanjärvivelipuolikuuMade2622
3.SavilahtiMarjaMade1741
4.KuopionlahtiMarkkuMade2319
5.VuontelePinturihaukkaMade2524
6.SaarijärviIsotöröMade2613
 
Viimeksi muokattu:
Kunnioitettu
Moderaattori
Liittynyt
23/8/19
Viestit
302
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 6.5 pelataan normaalisti. Kisa alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan.
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 25p, 24p, 23p, 22p, ... 2p, 1p + suurin 1p
Illan kisamapit valitsi Seija
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla.
Kisaan ovat kaikki pelaajat tervetulleita, mukaan 50 nopeinta. Muistutuksena, servun täyttyessä, punnalla nukkujat väistävät.
Kaikenlainen sotapropaganda on jyrkästi kielletty!
 
Kunnioitettu
Moderaattori
Liittynyt
23/8/19
Viestit
302
Pelipäivä: Perjantai 06.05.2022
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.JägermeisterFIN1397,2,4,1,4,1
2.Seija1188,23,1,3,2,3
3.joohn (C)SATA1086,16,5,6,9,6
4.IsotöröISKTR1045,5,15,9,7,11
5.jäppinenSKFIN1001,12,12,8,15,8
6.Mario10016,7,6,16,1,10
7.White Snow9118,4,13,17,13,2
8.Pyykkönen803,14,3,11,19
9.Santos779,2,13,3,-
10.Vaari7711,18,8,19,14,9
11.Mummi706923,3,18,14,16,13
12.ElovenaRSSFI6813,-,14,18,5,12
13.Miron [PL]671,5,5
14.PinturihaukkaYklatty6112,17,2,12
15.MarjaSKFIN60-,20,7,12,17,14
16.Madekikk (A)MV5310,8,7
17.ResupekkaYklatty4914,6,9
18.KwalerMVFIN45-,16,10,18,15
19.MuumipeikkoFIN3715,19,7
20.Fieldman Mike3519,15,11,24
21.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN3210,10
22.Urheilukalastaja (A)MVFIN309,13
23.Junnukka2615,11
24.MikesteriFIN2621,21,19,23,20
25.KertavedollaFIN242
26.KuKaTSKFIN2320,22,17,22
27.Markku224
28.Karikkomyyrä (C)Yklatty224
29.Jarppa61FIN224
30.Matvey2220,10
31.KURP 62PL206
32.jaska jokunenFIN18-,8
33.ViliSATA1511
34.MARE[FIN]917
35.Star620
36.luukas oksanen521
37.SohvitätiFIN422,-
38.H***0-
39.GarpunRU0-
40.Pate 10-
41.jespu0-

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Venetjoen tekojärviSeijaMade3419
2.Koivusaaren matalikkoJägermeisterMade1337
3.KuikansalmiSeijaMade2589
4.KuopionlahtiJägermeisterMade3158
5.LinlonlahtiWhite SnowMade4340
6.SaarijärviWhite SnowMade3177
 
Viimeksi muokattu:
Kunnioitettu
Moderaattori
Liittynyt
23/8/19
Viestit
302
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 13.5 pelataan normaalisti. Kisa alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan.
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 25p, 24p, 23p, 22p, ... 2p, 1p + suurin 1p
Illan kisamapit valitsi Elovena
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla.
Kisaan ovat kaikki pelaajat tervetulleita, mukaan 50 nopeinta. Muistutuksena, servun täyttyessä, punnalla nukkujat väistävät.
Kaikenlainen sotapropaganda on jyrkästi kielletty!
 
Kunnioitettu
Moderaattori
Liittynyt
23/8/19
Viestit
302
Pelipäivä: Perjantai 13.05.2022
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.Allu.K (A)Team Hurrikaani1451,1,5,1,3,2
2.Pyykkönen1215,15,3,5,4,4
3.JägermeisterFIN11612,2,4,4,10,8
4.JigiFIN1168,4,7,7,9,5
5.ElovenaRSSFI1147,12,1,10,5,7
6.Seija11115,5,14,9,1,1
7.Mario10413,17,10,3,6,3
8.Mummi70984,7,8,7,6
9.Vaari852,16,6,-,12,9
10.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN836,13,9,11,8
11.Elastinen ElaskaFIN73-,2,2,2
12.jäppinenSKFIN503,8,17
13.UpciderISKTRFIN4911,6,13
14.Markku4314,9,12
15.Jari PekkaFIN343,16
16.Junnukka339,10
17.MarjaSKFIN2317,-,12
18.Urheilukalastaja (A)MVFIN2216,14
19.Hilja Välke206
20.programmer188
21.ViliSATA1610
22.Ate1511
23.Jarppa61FIN1511
24.KwalerMVFIN15-,11
25.Puolesta (C)SATA1115
26.Alo818
27.tomasz26552 (A)F.G.A.PL0-
28.Ari Pekka Pussinen0-
29.MaKu0-
30.AS0-
31.Outlawjocke0-
32.Skraba0-

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Siika-valkeinenAllu.K (A)Made1914
2.PeräjärviUpciderMade1859
3.LokkiluotoJari PekkaMade2082
4.VuonteleAllu.K (A)Made3114
5.Koivusaaren matalikkoElastinen ElaskaMade3090
6.JormuanlahtiPyykkönenMade2080
 
Viimeksi muokattu:
Ylös