Yleiskatsaus

Tervetuloa

Rekisteröitymällä keskustelualueelle voit tutustua yhteisön jäseniin, sekä etsiä peliseuraa tai vaikkapa hakea eri klaaneihin!

Liity mukaan!

-DX- III Mademapit perjantaikisa

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 29.5 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
Pelipäivä: Perjantai 29.05.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.MarioFIN482,2,16,11,3,2
2.Pyykkönen451,13,7,8,1,8
3.Aura (C)TYPFI457,8,2,3,4,10
4.tyhjä lompakkoSF3416,1,15,1,9,16
5.KeltainenLäiskäLumihangellaFI328,6,3,10,6,13
6.IpeTOK313,15,6,12,5,9
7.Junnukka2919,1,7,7,11
8.T2(cm)HU2717,12,5,4,11,7
9.MDTOKFIN264,5,4,14,-
10.MarkkuKiki2410,7,10,2
11.Donald TrumpUSA141
12.Make64122
13.TamiraaMGL125,9
14.NorsuTKNFIN1112,3
15.KEKKONENURKKIFIN1013,3,17
16.Antti104,12,16
17.BizBiz10-,6,10,14
18.peke94
19.jarek 66GROM.PL818,-,5
20.DeathlakeFIN8-,5
21.Seeti89,9
22.rölli76
23.Hadran76
24.spinnerUA58
25.VIIMASKFIN5-,15,8
26.GR7649
27.MarjaSKFIN414,11,11,13,13,17
28.ED (C)TOKFIN3-,10,14
29.TarjaTeam Hurrikaani211,17,13
30.Laineen ReiskaISKTR112
31.agusia71(C)GROM.PL112
32.Tewe016,-
33.cangalsLV0-
34.Beckham0-
35.Igor0-
36.MAURIPilkkipojatFIN0-
37.VELTTO0-
38.mereFIN0-
39.SodgereltMNG0-
40.Al Bundy0-,-
41.LEM0-
42.zimny0-
43.Sulkka015,14
44.EikkaSKFIN0-,15
45.Kem018

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Venetjoen tekojärviIpeMade2306
2.Kuopionlahtityhjä lompakkoMade4173
3.LokkiluotoJunnukkaMade2745
4.Linlonlahtityhjä lompakkoMade2713
5.VuontelePyykkönenMade2895
6.SaarijärviT2(cm)Made2704
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 5.6 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
Pelipäivä: Perjantai 05.06.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.ED (C)TOKFIN635,2,3,1,1,8
2.Kala-ukko (C)SKFIN623,9,1,3,5,1
3.oliver hardyPaksukainen & OhukainenFIN429,6,15,2,2,6
4.MarioFIN331,15,6,12,6,10
5.Morrimöykky3115,3,2,4
6.MDTOKFIN244,7,4,13
7.TUKE NUKEMSKFIN24-,14,9,5,9,5
8.Pyykkönen226,1
9.Junnukka2211,16,7,9,4,12
10.Unelmien MurskaajaUM PowerTeamFIN1714,3,7
11.NorsuTKNFIN1712,5,17,7,11
12.KeltainenLäiskäLumihangellaFI177,13,8,10,10
13.MarkkuKiki152,17,10
14.Outi...1216,2
15.tommikFIN1210,4,13
16.KalleSWE103
17.Roope10-,11,7,11
18.peke918,4
19.KuKaFIN814,5,17,16,14
20.VIIMASKFIN713,10,-,15,15,9
21.MarjaSKFIN716,16,6,13,13
22.SaPaRoTKNFIN617,8,-,18,12
23.BizBiz58
24.jaska jokunenFIN58
25.Oleg Dnepr [UA]58
26.Palikka.FIN312,11
27.wydras2-,14,11
28.TamiraaMGL212
29.LILJA0-
30.Bazhenov Nikolay0-
31.Volli777SHNEK0-
32.jappe0-
33.Ahku0-
34.ratnik0-
35.EikkaSKFIN017,14

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.VuonteleMarioMade4401
2.SaarijärviPyykkönenMade1874
3.Siika-valkeinenTamiraaMade2709
4.KuopionlahtiKala-ukko (C)Made2823
5.UllavanjärviUnelmien MurskaajaMade2042
6.VuonteleKala-ukko (C)Made3696
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 12.6 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
Pelipäivä: Perjantai 12.06.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.AnakondaTOKFIN575,2,4,2,9,2
2.ED (C)TOKFIN501,1,12,10,2,8
3.IsotöröISKTR474,7,1,16,4,4
4.Kala-ukko (C)SKFIN4113,3,7,7,1,9
5.se en ollut minäFIN3914,8,19,1,5,3
6.MarioFIN363,6,9,5,13,6
7.Pyykkönen359,3,19,6,1
8.ElovenaRSSFI277,15,5,6,19,7
9.Sulkka238,3,21,5
10.TUKE NUKEMSKFIN179,16,16,8,8,10
11.Serega132
12.LEIJONATSKFIN1312,2
13.Andrey1210,4
14.KEKKONENURKKIFIN1211,5,15,11
15.Musta-Pekka1212,10,17,14,7,11
16.Jari PekkaTeam HurrikaaniFIN1113,11,4
17.cisimnisi103
18.wydras817,6
19.Sirmais76
20.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN78,11
21.jäppinenSKFIN710,9
22.KokitarSKFIN310
23.janiTeam Hurrikaani219,11,18
24.ISAENNX-FactorEST112
25.Roope112
26.EikkaSKFIN013,13,16,-
27.hanne0-,-
28.Igor0-
29.Håkan0-
30.L.A Naurispershe0-
31.TonZaFIN0-
32.KKPLTU0-
33.TaRTyhjänpyytäjätFIN0-
34.snusmuikken0-
35.Ahven-Antti0-
36.dust0-
37.KuavilainenFIN0-
38.Repelent0-
39.ckm0-
40.Artem0-
41.ViliTSK014
42.Ceska014
43.exteFinlandFIN014
44.EL-ReinoAamunkajon RatsastajatMEK015
45.Seeti015,18,15
46.MarkkuKiki016
47.VELTTO018,17,17
48.Rupciks018
49.UrheilukalastajaNYKYFIN020
50.merlinsXXL020
51.Lexus 66 RUSRUS022
52.MarjaSKFIN023
53.MiinaFIN024
54.BabayTAT025

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.LinlonlahtiSeregaMade4081
2.VuonteleED (C)Made4520
3.SaarijärviwydrasMade2379
4.Ullavanjärvise en ollut minäMade3252
5.KuopionlahtiKala-ukko (C)Made1877
6.Haukilahtise en ollut minäMade1617
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 19.6 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kaikki pilkille juhannuksesta huolimatta tai juuri sen vuoksi. Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
Pelipäivä: Perjantai 19.06.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.KeltainenLäiskäLumihangellaFI661,4,3,3,1,4
2.Taistelu-HamsteriFIN572,2,7,4,6,3
3.AnakondaTOKFIN543,9,12,1,2,2
4.se en ollut minäFIN414,1,8,2
5.MarioFIN419,5,4,6,7,6
6.Kala-ukko (C)SKFIN325,7,2,7,-
7.wydras247,10,1
8.Nejenat1810,1
9.ckm175,4
10.EikkaSKFIN148,13,9,8
11.jäppinenSKFIN113
12.KokitarSKFIN118,10,10
13.Black Cat103
14.Minttukaakao1011,5
15.Arx7 (C)X-FactorEST85
16.jarek 66GROM.PL85
17.VELTTO76,-
18.Turuu mongol (c)MNGMNG76
19.äijäSK76
20.IpeTOK710,13,9
21.Ural59Spp.ruT58
22.brunoTKN49
23.Replica (A,B,C)312,11
24.KontiainenKAI211,-,14
25.zbk`0-
26.kruk pl0-
27.KSVRUS0-
28.jaska jokunenFIN0-
29.em0-

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.KuopionlahtiTaistelu-HamsteriMade1944
2.Ullavanjärvise en ollut minäMade1880
3.VuontelewydrasMade3814
4.Venetjoen tekojärviAnakondaMade2910
5.Siika-valkeinenjäppinenMade4095
6.LokkiluotoNejenatMade5140
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 26.6 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
Pelipäivä: Perjantai 26.06.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.Kala-ukko (C)SKFIN495,1,7,4,3,11
2.se en ollut minäFIN464,2,-,1,14,4
3.MarkkuKiki398,3,5,7,7,9
4.MarioFIN332,10,11,12,1,14
5.ED (C)TOKFIN329,13,2,6,5
6.ElovenaRSSFI316,7,12,17,2,8
7.Pyykkönen286,2,12,5
8.TarjaTeam Hurrikaani2710,1,9,7
9.MaukkaPerusjätkä254,13,8,3
10.joohn (A)TSK1713,9,3,10
11.Tiikeri2(kk)Team HurrikaaniFIN179,5,11,10
12.jaska jokunenFIN151
13.EL-ReinoAamunkajon RatsastajatMEK1416,1
14.jarek 66GROM.PL123,11,-,-,-
15.SarinaTeam Tylsäkaira1215,18,2
16.Minttukaakao1215,10,14,4
17.AinisZXXL103
18.ISAENNX-FactorEST1010,6
19.Igor94,-
20.jäppinenSKFIN912,5
21.MDTOKFIN76
22.Sepe VaariTeam Tylsäkaira76,16
23.MarjaSKFIN714,8,11,13
24.TUKE NUKEMSKFIN67,-,-
25.Aarre VerratonRSSFI5-,-,-,8,19
26.VIIMASKFIN5-,17,8,16,21
27.szymon pl49
28.UrheilukalastajaNYKYFIN211,16
29.Black Cat112
30.Roope112
31.NorsuTKNFIN013,-
32.BoriskaRUS0-
33.Kulta-Kala0-
34.brodaty pl0-
35.Maukka PappaFIN0-,-
36.PilleEST0-,-
37.SaijaFI0-
38.mereFIN0-
39.Dziadzia.PL014
40.okeTOKFIN015
41.Kenny015
42.dorcia.pl017
43.Stalingrad2.0RUS018
44.Vesilahden KörmyniskaFI018
45.Fisu_misu019,20

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Ullavanjärvijaska jokunenMade1788
2.Kuopionlahtise en ollut minäMade5852
3.HaukilahtiED (C)Made1928
4.Venetjoen tekojärvise en ollut minäMade2842
5.Siika-valkeinenMarioMade3097
6.SavilahtiMaukkaPerusjätkäMade1598
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 3.7 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
97
Pelipäivä: Perjantai 03.07.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.MDTOKFIN579,4,5,1,1,5
2.MarioFIN4712,3,6,8,4,1
3.ED (C)TOKFIN4718,2,2,2,7,8
4.TarjaTeam Hurrikaani3716,17,3,6,3,4
5.Replica (A,B,C)336,12,7,2,6
6.Epi (A)TOKFIN221,5,13
7.TUKE NUKEMSKFIN2117,7,4,13,16,7
8.brunoTKN176,3
9.Mice73 (FPT)1620,16,12,10,2
10.ckm151
11.IsotöröISKTR151
12.VIIMASKFIN1522,15,18,3,11,10
13.PlosilaFK122,19
14.Laineen ReiskaISKTR124,11
15.Rite103,21
16.TamiraaMGL94,-
17.EikkaSKFIN9-,5,12
18.MarjaSKFIN910,16,10,11,12,13
19.Sulkka85,13
20.VELTTO815,5
21.MarkkuKiki813,10,8
22.vellu [FIN]76,17
23.GUBAHA 1597-,8,11
24.vastarannankiiski67,-
25.jäppinenSKFIN67
26.Pyykkönen611,9
27.Tiikeri2(kk)Team HurrikaaniFIN519,8,-
28.Turber58
29.*Memmu*(C)NYKYFIN515,9,12
30.KontiainenKAI414,-,9,14,15,15
31.kohaRUS49,-
32.GR76413,9
33.Antti410
34.se en ollut minäFIN211,20
35.D.Baggio014,-,-,-
36.jänkäkoira0-
37.Rospe0-
38.NuottaPena0-
39.HAUGIAJU0-
40.Tiko [61] RUStiko0-
41.Mazaj0-
42.Pat salinSF0-
43.Simo VaatehuoneeltaRSSFI0-,-
44.MAGDALENKA0-
45.Dzinha(LV)0-
46.szymon pl0-
47.taadu014,14
48.Turuu mongol (c)MNGMNG014
49.*Memmu*{C}NYKYFIN015
50.IpeTOK018
51.joohn (A)TSK021
52.Pelaaja023

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.KuopionlahtiLaineen ReiskaMade2477
2.LokkiluotoIsotöröMade4163
3.LinlonlahtickmMade3519
4.VuonteleAnttiMade2462
5.SaarijärviTarjaMade2443
6.UllavanjärviMarioMade2646
 
Viimeksi muokattu:
Ylös Bottom