Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Palvelumme sisältävät peliseuraa ja yhteispelejä, keskustelua, pelaamista, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa. Tervetuloa!

-DX- III Mademapit perjantaikisa

-DX-

Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 16.10.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.MDFIN464,6,3,7,16,1
2.AnakondaFIN386,28,4,4,9,5
3.ED (C)FIN3112,2,24,8,6,7
4.JigiFIN3111,3,10,12,4,8
5.Mice73 (FPT)3020,18,2,1,10
6.wydras274,9,1
7.Kala-ukko (C)FIN252,8,15,7,11
8.MarioFIN243,15,14,11,10,4
9.Pyykkönen2316,1,5,13
10.Napanöyhtä229,13,19,3,5
11.EikkaFIN212,9,-,9
12.TUKE NUKEM2018,5,8,6,14,-
13.Ceska2022,2,6
14.ElovenaFI203,3
15.matoFIN198,16,1
16.EL-ReinoMEK1713,14,20,8,2
17.Morrimöykky151,12
18.VIIMAFIN920,29,5,16,12,15
19.MarjaFIN85,-,-,15,13
20.z300RUS76
21.jäppinenFIN67
22.Sohjokauha67,13
23.vellu [FIN]67
24.RolasLV69,11
25.LEIJONAFIN410,26,21,13,-,12
26.LOKKIFIN310
27.Tena 67FIN317,10
28.Aleksandr 69(Tver)RUS2-,11,-,15
29.Pipa_211
30.Jokelan PappaFIN124,12,-
31.FasuFIN033,-
32.SniffFIN0-,-
33.Risto0-
34.KokitarFI0-
35.Joe?0-
36.mrg0-
37.Asia Kunnossa0-
38.Keijo0-
39.linas LTU0-
40.UKKOMETSOFIN0-
41.mar-martini0-
42.Per0-,-
43.Antti0-
44.JurisOLV014
45.vastarannankiiski014
46.mianka014,27,17
47.Eija (FIN)015
48.Markku021,23,16
49.nilsu017
50.Oleg Dnepr [UA]018
51.Henkka019
52.Laineen Reiska019
53.Pauhu (A)FIN0-,21
54.vakula022
55.jaska jokunenFIN022,25
56.TazbeatsMGL032,23
57.Björnis (C)FIN030
58.olli031

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Siika-valkeinenJigiMade2427
2.KuopionlahtiPyykkönenMade2876
3.LinlonlahtiEikkaMade2960
4.VuonteleAnakondaMade4152
5.SaarijärviCeskaMade1916
6.Siika-valkeinenMice73 (FPT)Made2136
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Tehokas
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 23.10 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja ennakkotiedoista poiketen kisa käydään entisellä pistelaskulla: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 23.10.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.Plosila342,12,1,7,-
2.Anakonda (A)FIN341,14,9,25,2,9
3.LEIJONAFIN283,4,7,10,14,17
4.ED (C)FIN278,3,2,27,13,19
5.Unelmien MurskaajaFIN23-,10,13,8,1
6.ElovenaFI2315,1,6,12,18
7.Turuu mongol (c)MNG2310,9,6,4
8.yura2123,1,6
9.jäppinenFIN2025,5,2
10.JägermeisterFIN2011,20,5,3
11._jarppa_194,3,13
12.Isotörö197,26,16,12,4,10
13.JigiFIN1813,5,4
14.Fieldman Mike176,18,3,21
15.MarioFIN1619,17,8,11,10,7
16.Puolesta1524,26,1,20
17.Mice73 (FPT)1428,-,11,31,15,2
18.joohn (A)149,25,26,20,11,5
19.TUKE NUKEMFIN125,14,9,-,16
20.MDFIN1220,2,15
21.Allu.KFIN1115,9,6
22.Pyykkönen1017,21,18,3
23.se en ollut minäFIN94,24,17,14
24.Kala-ukko (C)FIN815,5
25.wydras726,6
26.VIIMAFIN627,13,27,23,7,22
27.EL-ReinoMEK614,7
28.Markku612,8
29.Tena 67FIN529,19,25,29,-,8
30.Sohjokauha58,13,22
31.jaska jokunenFIN310,16
32.mar-martini211
33.Sulkka211,17,14
34.NorsuFIN212,18
35.LäkeTheGreatFIN122,19,24,12
36.EikkaFIN030,-,15
37.Harri Hurmala (A)FI021,-
38.MarjaFIN024,20,22,28,-,21
39.Matias fin0-,-
40.linas LTU0-
41.Kokki[fin]0-
42.tootoot0-
43.CTEPX RUSRUS0-
44.Darek64PL.0-
45.Sly0-
46.Kaijonen0-
47.Kalastuksenvalvoja0-,-,-
48.Klukva0-
49.ehperse0-
50.SasuliFIN0-
51.Alek RybakovBLR0-
52.Vili016,16
53.Henkka018
54.MGL_MUUGII019
55.matoFIN022,21
56.Loora*0-,23
57.ZeroRUS023
58.SchapeFIN032

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.JormuanlahtiPlosilaMade2897
2.Koivusaaren matalikkoElovenaMade2332
3.UllavanjärviNorsuMade3109
4.SaarijärviUnelmien MurskaajaMade2370
5.HaapolahtiPuolestaMade965
6.VuonteleJigiMade5114
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Tehokas
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 30.10 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja kisa käydään entisellä pistelaskulla: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 30.10.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.jäppinenFIN5416,5,4,2,1,3
2.Anakonda (A)FIN431,5,12,9,1
3.ED (C)FIN387,3,3,5,-,9
4.Norden322,3,4,12
5.joohn (A)329,7,9,2,7
6.matikkamies262,18,1,18,16
7.Minttukaakao251,-,10,13,6
8.JigiFIN2510,15,7,5,5
9.Pyykkönen2215,16,1,6
10.MarioFIN1922,22,13,23,6,2
11.KeltainenLäiskäFI196,9,17,14,10,8
12.vellu [FIN]187,2
13.Vili175,4
14.JägermeisterFIN1623,9,15,3,11
15.wydras144,11,10
16.kala-akkaFIN144,11,10
17.TUKE NUKEMFIN103,20,15,20,19
18.jarek 669-,4
19.Tena 67FIN713,6,16,25,16,15
20.Seppo Pönni717,6
21.Puolesta613,19,16,7
22.EikkaFIN514,8,-
23.Unelmien MurskaajaFIN58,-,24,-
24.Gandalf HarmaanieriäFIN58,18
25.joonaproFIN58,17
26.Nixon524,8,14
27.Mice73 (FPT)420,10,12,18
28.VIIMAFIN325,-,26,11,-,13
29.Napanöyhtä211
30.UrheilukalastajaFIN211
31.äijä112,-
32.Isotörö112,-,20,17,15,17
33.Jerppu112
34.MarjaFIN021,19,-
35.JoShizoRUS0-
36.Aivars30-
37.Jonozki0-
38.GosiaPL0-,-
39.Sergei 57rusRUS0-,-
40.Siltsu0-
41.jamiFIN0-
42.Zanis lt0-
43.Spurkuvaunu0-
44.zimnik0-
45.Juku6.1 (A)FIN0-
46.Markku018,19,13
47.Tiina K014
48.Kuntti014
49.matoFIN014
50.ElovenaFI021,17,23
51.Jari PekkaFIN018
52.JankovaFIN019
53.Dorcia.pl019
54.Asg021,22
55.Dima027,21
56.KanajereFIN022
57.007 lv024
58.Henkka025
59.miledi026
60.Junnukka027
61.mianka028

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.VuonteleMinttukaakaoMade4642
2.Koivusaaren matalikkoAnakonda (A)Made1780
3.KuopionlahtiPyykkönenMade4037
4.UllavanjärviVIIMAMade1937
5.SaarijärviAnakonda (A)Made1936
6.HaukilahtijäppinenMade1723
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Tehokas
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 6.11 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja kisa käydään entisellä pistelaskulla: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 06.11.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.Anakonda (A)FIN502,4,8,6,5,6
2.Morrimöykky381,2,8,17,7
3.minna3614,1,2,3
4.KeltainenLäiskäFI345,1,22,6,8
5.LäkeTheGreatFIN316,29,7,1,11,11
6.joohn (A)2426,12,14,5,12,1
7.ED (C)FIN2212,6,9,12,4,-
8.LEIJONAFIN2111,7,3,10,13
9.TUKE NUKEMFIN204,15,12,4,16,20
10.MarioFIN1916,8,5,7,15,14
11.Pyykkönen167,3,17
12.Jarppa61FIN1522,23,-,-,2,10
13.Gandalf HarmaanieriäFIN1510,9,15,16,5
14.Mice73 (FPT)1418,16,19,13,1
15.RolasLV132
16.velipuolikuu1219,2
17.UpciderFIN128,24,6
18.Tena 67FIN1125,27,3,14,12
19.JigiFIN1114,22,11,4
20.Henkka1021,3
21.jäppinenFIN103,13
22.Nixon913,17,4
23.bruno85
24.Puolesta79,30,25,10,13,16
25.KalaKettuFIN67,21
26.yura68,15
27.VIIMAFIN6-,19,11,9,22
28.KuKaFIN524,11,10
29.HemarPL49
30.MarjaFIN426,19,9,18
31.Vili3-,10
32.Markku025,27,-
33.1212RUS015,18,-
34.KOK89RUS0-
35.Pauli Puhakka0-
36.Mikimaus0-
37.Allbiino0-
38.Black Cat0-
39.ka20-
40.ruckslide0-,-
41.Alek RybakovBLR0-
42.Ingaaa0-
43.peksi0-
44.TietufPL0-
45.Ludm0-
46.Matias fin0-
47.Petr 5550-
48.Loora*0-,13
49.Max Dorkin0-,14
50.Trojan015,20
51.Aleksandr 69(Tver)RUS016
52.Marcin017
53.jaska jokunenFIN017,18
54.Masis020,26,20,19,17
55.Yks pehmeimmist ikinFIN018
56.ElovenaFI018
57.Pelekone0-,19
58.Alexandr(163Rus)020
59.osin020
60.MadejooseppiFIN021
61.Ser 134 RUS134021
62.KURI KIISK021
63.NorsuFIN023
64.SchapeFIN023
65.VÄRIKOUKKUFIN024
66.Rolle (FIN)028

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.KuikansalmiMorrimöykkyMade1485
2.VuonteleAnakonda (A)Made3946
3.JormuanlahtiAnakonda (A)Made2480
4.Koivusaaren matalikkoTUKE NUKEMMade2244
5.UllavanjärviyuraMade2330
6.SaarijärviRolasMade2496
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Tehokas
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 13.11 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja kisa käydään entisellä pistelaskulla: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 13.11.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.EL-ReinoMEK511,3,2,4,12,9
2.jäppinenFIN4017,3,1,1,12
3.Anakonda (A)FIN402,13,9,3,1
4.Jarppa61FIN2810,9,26,-,2,5
5.LäkeTheGreatFIN261,2,14,16
6.Jari PekkaFIN264,19,29,7,6,10
7.Nixon237,2,8
8.NorsuFIN2111,1,12,12,10,14
9.Napanöyhtä2114,20,4,2
10.MarioFIN206,10,24,11,5,19
11.Morrimöykky183,5
12.*Memmu*{C}FIN188,6,22,7
13.ZMEY (RUS)148,19,9,8
14.ED (C)FIN129,21,5,15
15.ElovenaFI1214,23,13,8,6
16.ShmatRUS113
17.Markku115,25,13,10
18.Mice73 (FPT)1119,16,18,6,11,11
19.Acerzander103
20.lareman (A)94
21.LEM94
22.EikkaFIN913,4,28,25
23.JuzeFIN814,5
24.Elka76
25.Kokki[fin]67,20
26.Raihi85FIN67
27.ETH67
28.Kostaja-Jooseppi58
29.JigiFIN415,30,27,9,16,17
30.laapottuFIN318,10,16
31.vastarannankiiski311
32.Unelmien MurskaajaFIN217,11,19,14
33.Vili112
34.Tena 67FIN112,22,16,17,18,13
35.SVP0-
36.ProRatJoy0-
37.RokasLTU0-
38.MikyRUS0-
39.JANIS D (pjanka)0-
40.GosiaPL0-
41.Mehtoampuja 19980-
42.Proszek KitycznyFR0-
43.Rubacyga0-
44.Doulab YT0-
45.zimnik0-
46.jaska jokunenFIN0-
47.vova 56 rus0-
48.Jallu690-,28,30,24,13
49.Puolesta015,15
50.Antti015
51.Musta-Pekka015
52.joohn (A)016
53.Pyykkönen017
54.VIIMAFIN0-,29,25,22,17,18
55.MarjaFIN018,27,31,18,19,20
56.Zmei BG020,21
57.Flying Foots [77 rus]021
58.Jani79023
59.taikapasi0-,23
60.janiz (pjanka)024
61.VÄRIKOUKKUFIN026

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.KuikansalmiEL-ReinoMade1202
2.VuonteleJarppa61Made2878
3.Koivusaaren matalikkovastarannankiiskiMade2557
4.KuopionlahtijäppinenMade2110
5.UllavanjärviJari PekkaMade2101
6.SaarijärviShmatMade2415
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Tehokas
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 20.11 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja kisa käydään entisellä pistelaskulla: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 20.11.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.Lippu Liberiaan547,19,5,1,1,2
2.Ari P491,1,10,4,4
3.Pyykkönen368,17,6,2,2
4.jäppinenFIN286,12,11,3,5
5.Musta-Pekka2616,1,5,22,10
6.JigiFIN2311,12,17,27,8,1
7.ElovenaFI2120,8,7,3
8.Morrimöykky205,9,6,21
9.Unelmien MurskaajaFIN192,7,20,13
10.itsmeMario!FIN1713,19,15,6,3
11.EikkaFIN17-,30,3,9,10,16
12.MarioFIN1523,2,15,19,11,12
13.Nixon156,5
14.Jarppa61FIN1525,5,6
15.KeltainenLäiskäFI134,9
16.LäkeTheGreatFIN1221,2
17.Napanöyhtä1214,7,12,8
18.wydras1112,3
19.VIIMAFIN103,24,26,26,19,14
20.Kokko1014,4,23
21.Max Dorkin925,26,4,-
22.PirkkoFIN925,8,22,9,-
23.JAN PL94
24.Kalamees KunnarEST77
25.KuKaFIN722,12,14,7
26.MarjaFIN518,18,29,8,24,-
27.Mice73 (FPT)510,29,11,17,18,17
28.TUKE NUKEMFIN523,18,10,20,11
29.Vili49
30.Herkkähipiäinen422,28,18,9
31.Kuhmon KarhuFIN321,10
32.Kala-ukko (C)FIN215,11,21
33.HUGO (EST)023,-
34.Junnukka030,29,-
35.Hartsu0-
36.joko0-
37.MollamaijaFI0-
38.munia0-
39.kimmo0-
40.Suuri Säyne0-
41.karvonen0-
42.Robe0-
43.Aaro KFI0-
44.M50_RUS0-
45.ValeryRUS0-
46.R.I.O0-
47.KOK89RUS0-
48.Peacemaker(RU63)0-
49.Tena 67FIN019,15,13,20,16,15
50.UpciderFIN013
51.Tavdinskiy021,13,13
52.Hawke20FIN014,23,24
53.Killerojala014
54.ukko47FIN030,15
55.Trojan016
56.jaska jokunenFIN016,27
57.Jari PekkaFIN017,16
58.Mummi70017
59.Puolesta020
60.vellu [FIN]022,28,27
61.MARE[FIN]024
62.Liesi024
63.Kokki[fin]0-,25,31
64.Raihi85FIN028

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Siika-valkeinenUnelmien MurskaajaMade3225
2.JormuanlahtiKokkoMade2011
3.Venetjoen tekojärviMusta-PekkaMade3529
4.KuopionlahtiMorrimöykkyMade2508
5.UllavanjärviKalamees KunnarMade2858
6.LinlonlahtiJigiMade4311
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Tehokas
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 27.11 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja kisa käydään entisellä pistelaskulla: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 27.11.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.KeltainenLäiskäFI4110,5,5,6,5,6
2.JigiFIN3722,7,7,7,8,1
3.pantteri314,4,3,10
4.Lippu Liberiaan261,9,5
5.Musta-Pekka253,1,21,13,21
6.Hawke20FIN2326,14,2,3,13
7.wydras239,3,17,4
8.ElovenaFI228,17,1,21,18,11
9.Napanöyhtä2123,2,4
10.Markku171,19,12,14,13,12
11.Sulkka166,-,10,19,7
12.mangemo14-,19,25,1
13.MDFIN14-,2,11
14.Mice73 (FPT)1425,4,8,16,15
15.JAN PL132
16.MarioFIN1313,12,13,5,24,9
17.ED (C)FIN122,15,18
18.Tuura1224,2
19.Pyykkönen1118,13,3,12
20.EikkaFIN11-,8,7,17
21.Plosila1015,3
22.Tena 67FIN1023,16,6,10
23.dorcia.pl94,20
24.KEKKONENFIN85
25.MarjaFIN7-,6,15,17,16
26.LäkeTheGreatFIN76
27.Unelmien MurskaajaFIN721,10,9
28.MadeManiac716,9,11,18
29.LEIJONAFIN67,20
30.VIIMAFIN5-,8,20,18,-
31.Jarppa61FIN5-,-,14,8
32.RokasLTU49,-,-,-
33.jäppinenFIN323,10
34.nääsman214,11
35.vastarannankiiski211
36.SchapeFIN211,22
37.itsmeMario!FIN112
38.MARE[FIN]112
39.Mummi70022,16,-
40.Junnukka020,-
41.TT0-
42.JankkuFIN0-
43.VasjaLV0-
44.gvido0-
45.Rhinocore0-
46.linas LTU0-
47.mistrzPL0-
48.gdyeus0-
49.Jurmo Olkinuora0-
50.GosiaPL0-
51.jaska jokunenFIN0-
52.Timokki0-,-
53.Pelekone014
54.TUKE NUKEMFIN016,14
55.Lapin Äijä015,20
56.velipuolikuu015,21
57.Kokki[fin]0-,17
58.Upcider017
59.joohn (A)018
60.Kalakeiju0-,-,19
61.LapinKulkuri84FIN0-,19
62.Kala-ukko (C)FIN019
63.JägermeisterFIN020,22,24
64.termosFIN022
65.MollamaijaFI0-,23

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.HaukilahtiMarkkuMade1655
2.Venetjoen tekojärviMusta-PekkaMade5007
3.Siika-valkeinenElovenaMade1985
4.SavilahtiMadeManiacMade1618
5.LinlonlahtiHawke20Made3127
6.KuikansalmiJAN PLMade1194
 
Viimeksi muokattu:

Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Peliseuraa, keskustelua, kilpailuja ja yhteispelejä, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa.

Tervetuloa yhteisön ytimeen!
Ylös Bottom