Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Palvelumme sisältävät peliseuraa ja yhteispelejä, keskustelua, pelaamista, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa. Tervetuloa!

Ruotsi - Suomi pp2 maaottelu 2021

  • Viestiketjun aloittaja heikkipp
  • Aloituspäivämäärä
  • Vastauksia 9
  • Lukukerrat 287

heikkipp

Propilkin edustaja ja TS3 Valvoja
Ylläpitäjä
Moderaattori
TS-valvoja
Suomi - Ruotsi propilkin maaottelu 29.5 - 30.5.2021

Säännöt pääosin samat kuin viime vuonna, ks ed viesteistä.
* Suomen vuoro isännöidä ottelua
* Etusijalla mukaan pääsevät ne tiimit jotka ei osallistuneet 2020
* Mukaan tulevien pelaajien ei tarvitse olla tiimin parhaita pelaajia, jos mahdollista niin annetaan muillekkin mahdollisuus osallistumiseen.
* 1-2 pelaajaa/tiimi

Ilmoittautumiset yksityisviestillä minulle tai Kala-ukolle viim. 16.5-2021 klo 23.00 mennessä

Ensisijainen puhekanava jota ottelussa käytetään on Discord, toissijainen on Skype.

Tiedote

Ruotsiottelu Finnkampen 2021


Ottelu pelataan la 29. 5. 2021 ja su 30.5.2021

Ruotsiottelusta on tehty oma sivusto, johon myös lisätään vuoden 2020 tiedot.
Tänne tulee myös ainakin lopulliset tulokset jne.
 
Viimeksi muokattu:

heikkipp

Propilkin edustaja ja TS3 Valvoja
Ylläpitäjä
Moderaattori
TS-valvoja

Ensimmäisen päivän tulokset:

Pelipäivä - Speldag: Lauantai - Lördag 29.05.2021​

Pelatut kierrokset - Rundor spelas : 4​

Tiimipisteet - Lagpoäng​

Peli - SpelJärvi - SjöTiimi - TeamTiimipisteet - LagpoängPelaajapisteet - SpelarpoängvsPelaajapisteet - SpelarpoängTiimipisteet - LagpoängTiimi - Team
1Venetjoen tekojärviFinland241-200SWE
2MäntylahtiFinland240-210SWE
3SavilahtiFinland250-110SWE
4TaivallampiFinland030-312SWE
Yhteensä - TotaltFinland6161vs832SWE

Suurimmat kalat - Största fiskar​

Peli - SpelVesistö - SjöPelaaja - SpelareTiimi - TeamKala - FiskPaino - Vikt
1.Venetjoen tekojärviAssassin [A]SWEHauki1338
2.MäntylahtiTomasSWELahna788
3.SavilahtiPirkkoFinlandAhven201
4.TaivallampiLupu 10FinlandHauki1189

Pelaajien pisteet tiimeittäin - Spelare gör poäng efter lag​

Finland​

Nimi - SpelarePisteet - GoraSijat - Istället
Kala-ukko (K)381,1,7,2
$T$223,7,2,14
Tössö187,14,1,9
Pirkko1717,12,5,3
Lupu 101516,2,9,12
Juku6.1 (A)145,15,3,23
nortsu1120,5,6,22
SkillStealer102,22,17,11
ED (A)813,3,-,18
Kala-Vale810,11,11,4
-heikki-0-,-,-,-
Urheilukalastaja018,17,12,20

SWE​

Nimi - SpelarePisteet - GoraSijat - Istället
Mogge1712,6,19,1
Tobben1415,4,4,13
Toxim*114,8,10
Tomas1114,9,16,5
Bengan (A)79,10,13,7
Assassin [A]78,19,10,16
Yeahbee K611,21,8,8
Pilan56,16,15,15
Markus5-,6
DevilFish021,20,-,19
Sweads019,13,14,21
Eiert018,18,17
 

heikkipp

Propilkin edustaja ja TS3 Valvoja
Ylläpitäjä
Moderaattori
TS-valvoja

Toisen päivän tulokset

Lisää tarkempia tuloksia huomenna..
Osa jo tuolla

Pelipäivä - Speldag: Sunnuntai - Söndag 30.05.2021​

Pelatut kierrokset - Rundor spelas : 4​

Tiimipisteet - Lagpoäng​

Peli - SpelJärvi - SjöTiimi - TeamTiimipisteet - LagpoängPelaajapisteet - SpelarpoängvsPelaajapisteet - SpelarpoängTiimipisteet - LagpoängTiimi - Team
1UllavanjärviFinland251-100SWE
2Iso-SöimiFinland252-90SWE
3MuddusjärviFinland243-180SWE
4PalusjärviFinland234-270SWE
Yhteensä - TotaltFinland8180vs640SWE

Suurimmat kalat - Största fiskar​

Peli - SpelVesistö - SjöPelaaja - SpelareTiimi - TeamKala - FiskPaino - Vikt
1.UllavanjärviTomasSWEHauki1705
2.Iso-SöimiJonserettiFinlandTaimen1573
3.MuddusjärviSkillStealerFinlandAhven417
4.Palusjärvi-lepa-FinlandHauki1420

Pelaajien pisteet tiimeittäin - Spelare gör poäng efter lag​

Finland​

Nimi - SpelarePisteet - GoraSijat - Istället
Jonseretti351,5,7,2
$T$313,2,2,8
Tössö286,8,1,3
Juku6.1 (A)2619,1,4,4
-lepa-212,3,19,12
SkillStealer921,22,5,20
nortsu97,6,11,15
ED (A)74,20
Urheilukalastaja58,15,23,9
Lupu 1059,10,10,10
Kala-Vale418,7,13,17
-heikki-0-,-,-,-
Pirkko011,14,20,19

SWE​

Nimi - SpelarePisteet - GoraSijat - Istället
Yeahbee K1217,11,12,1
Bengan (A)115,19,14,6
Tobben104,8,13
Assassin [A]910,18,3,23
Tomas915,13,9,7
Pilan620,24,22,5
Tore523,12,6,16
Toxim*212,9,17,11
DevilFish013,23,15,22
Mogge014,21,18,18
Sweads016,17,21,14
Eiert022,16,16,21
 

Kala-ukko

Sivustaseuraaja
Kiitos kaikille Suomi-Ruotsi maaotteluun osallistuneille ,voitto oli aika selvä ja iso kiitos Heikille kovasta työstä järjestelyissä (y)
 

heikkipp

Propilkin edustaja ja TS3 Valvoja
Ylläpitäjä
Moderaattori
TS-valvoja
Ensimmäisen päivän tulokset la 29.5.2021:
Kaikki kuvat on otettu Assassin tekemästä PowerPoint tiedostosta.



1jarvi.PNG

2jarvi.PNG

3jarvi.PNG


4jarvi.PNG

tulos1ppv.PNG
 
Viimeksi muokattu:

heikkipp

Propilkin edustaja ja TS3 Valvoja
Ylläpitäjä
Moderaattori
TS-valvoja
Toisen päivän tulokset la 29.5.2021:

5jarvi.PNG

6jarvi.PNG

7jarvi.PNG

8jarvi.PNG

tulos2ppv.PNG

hktulos2.PNG
 
Viimeksi muokattu:

Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Peliseuraa, keskustelua, kilpailuja ja yhteispelejä, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa.

Tervetuloa yhteisön ytimeen!
Ylös Bottom