Yleiskatsaus

Tervetuloa

Rekisteröitymällä keskustelualueelle voit tutustua yhteisön jäseniin, sekä etsiä peliseuraa tai vaikkapa hakea eri klaaneihin!

Liity mukaan!

TH Turneet

heikkipp

Propilkin edustaja ja TS3 Valvoja
Ylläpitäjä
Moderaattori
TS-valvoja
Liittynyt
4/2/17
Viestit
98
Moi

Jos jotain ongelmaa niin laitatteko myös sen millainen virhe tulee, helpompi etsiä syytä miksi sellainen tuli.

Kiitos :)
 

*Memmu*

Kiinnostunut
Liittynyt
10/4/19
Viestit
13
Ilmeisesti pilkkinimet sellaisessa muodossa ettei viesti mennyt läpi, tämä toki oma oletukseni ( peukalo keskellä kämmentä )
 

heikkipp

Propilkin edustaja ja TS3 Valvoja
Ylläpitäjä
Moderaattori
TS-valvoja
Liittynyt
4/2/17
Viestit
98
Ainakin yksi asia löytyi mikä estää viestin lähetyksen.

Screen Shot 09-22-19 at 05.30 PM.PNG
Jos kyseinen viesti tulee niin kirjoita Otsikko kohtaan viestin aihe, esim Ilmoittautuminen
 

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Tässä on nyt pyydelty turneita niin vastataan nyt pyyntöihin ja laitetaan perjantain madeturneen jatkoksi sinkkuturnee. Alkaa siis vasta klo. 21:15 ja hosti auki varttia ennen. Pisteytys 14,12,10,9,8,... ja suurimmasta 1p. Pelataan 4x 30min ja 1x 15min. Alotetaan kivijoki 212 ja toiseksi sijoittuneen valinnoilla loput. Mukaan mahtuu 31 ensimmäistä joten tulkaahan paikalle niin yritetään saaha turnee täyteen! :cool:

Ip: 82.203.230.218
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Sanavalmis
Liittynyt
23/8/19
Viestit
89
Mukava huomata, että myös pelaajille on enemmän mahdollisuuksia osallisua peleihin, joutumatta arpomaan kahden kisan väliilä.
Hieno homma!

-dx-
 

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Pelipäivä: Perjantai 08.11.2019 Pelattuja kierroksia: 5 Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTeamMaaPisteetSijoitukset
1.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN631,1,1,1,6
2.ED (C)TOKFIN429,4,2,5,4
3.Tiikeri2(A)Team HurrikaaniFIN402,12,4,3,5
4.Quu-UkkoTOKFIN346,14,12,2,1
5.Havi jr3012,3,5,10,7
6.Jari PekkaTeam HurrikaaniFIN293,8,10,8,9
7.Kala-ukko (C)SKFIN254,2,15,9
8.TarjaTeam Hurrikaani245,9,13,6,8
9.Pölhö2217,7,9,11,3
10.Kilroy2211,5,7,7
11.RaivohulluTeam HurrikaaniFIN1510,2
12.KokitarSKFIN1516,13,8,4
13.*Memmu*(A)PIPOFIN1514,6,6,12
14.TUKE NUKEMSKFIN117,10,11
15.Tatyana 10e103
16.Pauli.J.ETeam HurrikaaniFIN58,16,14
17.Nixon215,11
18.Miisu 67FIN013,15
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.KivijokiJari PekkaHauki674
2.RäväjärviJari PekkaTaimen1309
3.VuolasnivaHavi jrHauki1396
4.HaapolahtiKokitarSäyne640
5.Koivusaaren matalikkoHavi jrLahna554

Kiitokset pelaajille mukavasta turneesta!
 

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Mooi!
Vihdoinkin sain aikaseksi laittaa pitkästä aikaa turnausta kaikkien iloksi:) Turnee on muotoa sinkku ja lähdetään heti oikein spesiaali turneella liikenteeseen! Turnee on huomenna ma 9.3. klo 19 alkaen. Pisteytys 12,11,10,9,8,... ja suurimmasta 1p(ei koske ensimmäistä mappia). Laitan ip noin varttia ennen turneen alkua ja mukaan mahtuu 31 ensimmäistä. Laittakaahan tietoa eteenpäin että saahaan porukkaa paikalle.

IP: 213.216.228.47 (HUOM ip vaihtunut)
Ja hosti aukeaa noin varttia vaille

Mapit:
Pieni Särkinen 312 suurin särkikala
Mustalampi 332 kappalemäärä
Rävä 313 vain ahven lp1
Venetti 213 vain kiiski
Linlo 123 5 suurinta

Tuli kysymystä niin vastaan nyt täällä kaikille. Turneeseen ei siis tarvitse erikseen ilmottautua. Mukaan vaan jos hostille mahtuu.

Muokattu: 5 suurinta kisassa saa suurimman kalan pisteen (Korjasin koska laskuri laskee suurimman kalan pisteen 5 suurinta muodossa)
 
Viimeksi muokattu:

Jägermeister

Sivustaseuraaja
Liittynyt
16/4/19
Viestit
1
Pelipäivä: Maanantai 09.03.2020
Pelattuja kierroksia: 5
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain

Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.JägermeisterFIN3722,6,1,7,3
2.Morripoika (C)FIN3412,1,4,1
3.aku ankka (A)FIN309,18,3,1,9
4.Fiskarna3011,3,10,6,5
5.Tarja2721,5,7,3,10
6.Schape (A)FIN241,11,15,4
7.Lupu 10232,2
8.KokitarFIN232,2,16,17,12
9.$T$FIN193,17,6,11,14
10.sarina194,8,17,10,11
11.Metu187,14,14,14,2
12.Juku6.1 (A)FIN1813,12,5,16,4
13.LäkeFIN1419,19,21,5,7
14.jani1217,21,22,8,6
15.*Memmu*(A)FIN1220,10,8,9
16.Tiikeri2(A)FIN118,7,19
17.ViliFIN105,20,11
18.Allu.KFIN914,4,20,13,16
19.Pakestepussi76,13,13
20.Jari PekkaFIN710,22,9
21.Kala-ukko (C)FIN618,15,12,18,8
22.okeFIN515,9,18,12,13
23.-heikki-FI016,16,23,15,15
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat

PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Pieni SärkinenSchape (A)Särki249
2.MustalampiJägermeisterSäyne801
3.RäväjärviLupu 10Ahven832
4.Venetjoen tekojärviMetuKiiski102
5.LinlonlahtiJägermeisterHauki1923
 

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Tosiaan hostin yhteysongelmien jälkeen saatiin kuin saatiin vietyä turnee loppuun. Kiitokset vielä kerran kisaajile ja onnittelut jekulle voitosta!
 

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Huomiselle to 26.3. olis tarjolla vähän erilaista turnausta klo 20.00 alkaen. Turnee sinkkumuotoinen ja pisteytys 12,11,10,9... ja suurimmasta kalasta 1p.

Turneesta erikoisen tekee se ettei pelata perinteisiä 30 minuutin mappeja vaan turnauksen jokainen mappi on 10 minuuttinen. Mappeja pelataan yhteensä 12kpl ja kaikki arvotaan 3x F5. Kuitenkin järkeä käyttäen niin että muoto on sellainen josta useampi saa kalaa 10 minuuttiin (Esimerkkejä mapeista joita ei pelata 10min kisana: vain hauki/vain kuha, kuikka kevät vain kirjo ja taimen).

Mappien välissä tauot siten että kolmen 10min pelin jälkeen pidempi 5min tauko. Muuten mappien välissä ei taukoja pidetä.

IP: 178.55.130.41 (Aukeaa 19:45)

Ei tarvi ilmottautua erikseen joten laittakaas porukalle tietoa eteenpäin että saahaan hyvä turnee aikaseks! :)
 
Viimeksi muokattu:

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Pelipäivä: Torstai 26.03.2020
Pelattuja kierroksia: 12
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.ValasFIN664,7,10,12,6,10,15,5,2,7,11,3
2.Markku625,18,1,2,3,6,11,24,22,2,14
3.Allu.KFIN571,15,15,15,16,-,9,4,6,5,1,8
4.Hämeen HitainFIN5425,4,2,5,4,12,10,23,4,10
5.Kala-ukko (C)FIN5315,9,14,4,9,14,5,11,15,8,5,1
6.Juku6.1 (A)FIN5222,14,6,10,5,19,4,3,21,10,13,2
7.Vileria (A)FIN492,1,18,18,13,6,14,7,2,16
8.lareman (C)4410,9,1,17,7,8,4,9,12
9.Mice73 (FPT)4319,16,8,4,1,8,11,6,10
10.aku ankka (A)FIN428,13,3,14,7,8,17,13,5,-,16,6
11.Jankova379,10,7,11,18,3,10,4
12.Aika iso säyne363,5,4,6,17,11,-
13.NeviFIN3628,20,11,1,20,3,22,9,6,12
14.BarragudaFIN3427,12,5,19,14,2,18,12,12,1,14,17
15.$T$ (A)FIN3312,19,3,-,12,-,15,3,3,-
16.KokitarFIN3326,13,7,10,7,1,8,15
17.Jari PekkaFIN287,3,15,5,20,9
18.velipuolikuu2721,11,7,2,16,14,23,13,5
19.JägermeisterFIN2416,8,8,-,6,16,12,7,13
20.Pauli.J.E2129,17,19,21,2,21,17,4,-
21.jani2123,6,9,10,20,16,18,14,17,7
22.Tiikeri2(kk)FIN2013,1,8,17,14,11
23.Morripoika (C)FIN1616,8,-,21,21,2,13
24.VihisSWE1517,12,18,22,1,11
25.KrisuFIN1420,22,-,17,21,-,20,18,3,15,9
26.ED (C)FIN1124,2,-,20,13
27.PirkkoFIN106,21,12,13,11,15,23,16,20
28.Tarja818,17,19,9,13,19,19,15,9,-
29.Tössö211,20,16
30.KwalerFIN014,23,-,-,-,19,25,-
31.Loora*0-,-
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.PitkälampiVileria (A)Hauki656
2.KivijokiVileria (A)Hauki347
3.Kuikansalmiaku ankka (A)Ahven618
4.Iso-Ruuhijärvi$T$ (A)Kirjolohi1989
5.SurrinlampiHämeen HitainAhven648
6.KorpipuroTiikeri2(kk)P.nieriä358
7.VuolasnivaKala-ukko (C)Hauki1069
8.MäntylahtiJuku6.1 (A)Säyne637
9.LahnalammetKokitarSäyne1550
10.Iso-SöimiMarkkuTaimen1229
11.KortejärviPauli.J.EHauki638
12.LokkiluotojaniAhven830
 

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Mooi!

Aajattelin laittaa oikein kunnon turnausta viikonlopulle jos jostain kumman syystä porukalla on tekemisen puutetta;) Pelataan siis kahtena iltana peräkkäin turnaukset! Pisteytykset 12,11,10,9,... ja suurimmasta +1p. Turnaukset on siis ihan erillisiä turnauksia eli pisteet ei säily seuraavaan iltaan. Mappien välissä aina 5min tauot.

Ensimmäinen turnaus:
Pe 3.4. klo 19:00 ja pelataan vaikkapa perinteinen sinkkuturnee. 5x 30min suurimman kalan saaneen valinnoilla ja ensimmäisen valitsee heti hostin jälkeen tullut pelaaja. Tässä turnauksessa ei ole erikseen ilmottautumista vaan 31 ensimmäistä mahtuu mukaan.

Toinen turnaus:
La 4.4. klo 19:00 ja vaihtelun vuoksi pariturnauksena mennään. Mukaan mahtuu alustavasti 10 ensimmäistä paria(loput paikat säästetään tiimiläisille) joten vain nopeimmat kerkeää mukaan! Jos tilanne se ettei meiltä tule viittä paria niin siinä tapauksessa otetaan muutama pari mukaan. Tähän turnaukseen taas täytyy ilmottautua ja se tapahtuu minulle jotain kautta yksityisviestillä.
Pelataan 4x 30min ja 1x 15min mapit. Ensimmäinen mappi on järjestäjän päättämä 15 minuuttinen ja siitä eteenpäin mennään voittajan valinnalla.

Ilmottautuneet parit(punaisella merkattu tiimille varatut paikat):

1. $T$ ja Jari Pekka
2. Pauli.J.E ja Tiikeri2
3. Loora* ja Tarja
4. aku ankka ja Jägermeister
5.
6. Markku ja Jankova
7. Sanna=) ja Eikka
8. Juku6.1 ja Kokitar
9. Jappe ja Jolli
10. ED ja MD
11. Pirkko ja VIIMA
12. kala-akka ja Kala-ukko
13. Jugi ja Anakonda
14. Jäppinen ja TUKE NUKEM
15. Onska ja Pablo


Ei kai tässä enää muuta kun laittakaas taas viestiä tiimikavereille/tutuille/tutun tutuille tai kelle nyt mieli tekeekin ja tervetuloa turnauksiin!
 
Viimeksi muokattu:

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Pelipäivä: Perjantai 03.04.2020
Pelattuja kierroksia: 5
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.Kostaja-Jooseppi553,1,1,1,4
2.aku ankka (A)FIN542,3,2,2,3
3.Sanna=) (A)FIN3912,2,4,8,1
4.$T$ (A)FIN336,14,5,7,2
5.Markku304,5,7,9,10
6.Isotörö231,8,9,12
7.Pauli.J.E239,13,3,4
8.Jari PekkaFIN2016,8,5,6
9.Juku6.1 (A)FIN1913,4,11,6
10.PirkkoFIN187,16,15,3,11
11.Kala-ukko (C)FIN1822,6,10,5
12.Kohina155,10,13,-,9
13.Tiikeri2FIN1319,6,18,13,7
14.Jankova911,7,12
15.Tarja715,17,16,11,8
16.Tössö68,12
17.KokitarFIN418,9,17
18.ED (C)FIN310,15
19.Loora*314,18,10
20.jani211,14
21.-heikki-FI115,12
22.kala-akkaFIN017,19,14
23.NikkeFIN020
24.Topvaappu021
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Pieni SärkinenIsotöröHauki1298
2.Linlonlahti$T$ (A)Taimen1170
3.VuonteleJuku6.1 (A)Lahna838
4.KuikansalmiSanna=) (A)Ahven575
5.Kivijokiaku ankka (A)Hauki560


Grt voittajalle ja kiitos tiukasta kisasta:) Kiitos myös muille osallistujille!
 

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Tulokset illan pariturneesta:

1. aku ankka ja Jägermeister: 60p
2. JUGI ja Anakonda: 59p
3. $T$ ja Jari Pekka: 51p
4. Kala-ukko ja kala-akka: 42p
5. Jankova ja Markku: 27p
6. ED ja MD: 26p (sijat 2,2)
7. Tarja ja Loora: 26p (sijat 2,3)
8. Jäppinen ja TUKE NUKEM: 24p
9. Juku6.1 ja Kokitar: 23p
10. Jani: 17p(pelasi yksin)
11. Sanna=) ja Eikka: 14p
12. Jappe ja Jolli: 8p
13. Pirkko ja VIIMA: 8p
14. Pauli.J.E ja Tiikeri2: 7p
15. Onska ja Pablo Escobar: 3p

Ja sitten vielä pistepörssi illalta:

Pelipäivä: Lauantai 04.04.2020

Pelattuja kierroksia: 5
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.JUGIFIN369,1,5,7,8
2.aku ankka (A)FIN3215,3,1,3,14
3.JägermeisterFIN2817,4,6,1,19
4.Kala-ukko (C)FIN285,21,4,13,2
5.$T$ (A)FIN283,11,8,15,3
6.ED (C)FIN2614,12,2,2,10
7.Jari PekkaFIN231,6,9,27,13
8.AnakondaFIN237,17,7,12,4
9.jani1716,2,25,7
10.Juku6.1 (A)FIN174,9,17,9,21
11.TUKE NUKEMFIN1621,23,-,5,6
12.kala-akkaFIN1425,15,19,11,1
13.Tarja1412,10,3,24,22
14.Jankova148,28,18,4,17
15.Sanna=) (A)FIN1410,5,10,26,15
16.Markku1311,8,11,16,9
17.Loora*122,20,24,20,12
18.jäppinenFIN8-,16,19,5
19.PirkkoFIN820,14,22,6,20
20.JappeFIN824,26,12,8,11
21.Pauli.J.E76,16,26,22,18
22.KokitarFIN626,7,25,21,25
23.OnskaFIN323,19,13,10
24.MDFIN013,13,15,14,26
25.EikkaFIN028,22,14,18,27
26.VIIMAFIN018,27,20,23,16
27.JolliFIN019,25,23,17,24
28.Tiikeri2FIN022,18,21,23
29.Pablo EscobarFIN027,24
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Pohjalampi$T$ (A)Ahven371
2.VuontelePirkkoAhven702
3.RäväjärviAnakondaSärki74
4.HaapolahtiTUKE NUKEMLahna792
5.UllavanjärviJUGIHauki1409


Iso kiitos kisaajille myös tänää ja onnittelut kaikille onnistujille!
 
Viimeksi muokattu:

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Pääsiäistä!

Nyt on mahollisuus lähteä tekemään kunnon lajibongausta parituneen merkeissä. Ideana on siis, että pelataan pariturnee ja kaikista mapeista eniten eri lajeja yhteensä kerännyt pari voittaa. Kummankin parin ei siis tarvitse saada tiettyä lajia vaan riittää että toinen saa sen. Ja kalat säilyvät eli jos saat vaikka ensimmäisessä kartassa ahvenen niin seuraavissa sitä ei tarvitse saada. Mappeja pelataan 5 ja ne näkyvät alla. Erillistä pisteytystä ei siis ole vaan järjestäjä laskee jälkeenpäin playlogeista parin lajien yhteismäärän (Huom. Tulosten laskemisessa menee kauemmin kuin normaalisti). Periaatteessa mahdollisuudet on jopa 30 eri kalalajiin!

Turneen ajankohta on la 11.4. klo 19:00

Mukaan mahtuu 15 ensimmäistä paria joten olkaa nopeita! Ilmoittautumiset minulle yksityisesti jotain kautta.

Niemisjärvet 112
Haapolahti 312
Iso-Söimi 313
Koivusaaren matalikko 113
Lokkiluoto 223

Ilmoittautuneet parit:
1. aku ankka ja Raivohullu
2. Pauli.J.E ja Tiikeri2
3. ED ja Anakonda
4. Marja ja Juku6.1
5. Memmu* ja eetupro
6. $T$ ja Jari Pekka
7. sushisusi ja pahaihmisusi
8. Kokitar ja Kala-ukko
9. Jani ja Jägermeister
10. Sallu ja Allu.K
11. Tarja ja Loora*
12. Romma ja Nuusku
13. Kala-akka ja Pirkko
14. Eikka ja TUKE NUKEM
15. Tössö ja Nevi

HUOM! Turnee täynnä
 
Viimeksi muokattu:

aku ankka

Keskustelija
Liittynyt
10/4/19
Viestit
30
Illan tulokset:

1. ED ja Anakonda: 19 lajia (1846g suurin)

2. Jani ja Jägermeister: 19 lajia (1677g suurin)
3. $T$ ja Jari Pekka: 19 lajia (1212g suurin)
4. Memmu* ja eetupro: 18 lajia
5. Romma ja Nuusku: 17 lajia
6. Juku6.1 ja Marja: 17 lajia
7. aku ankka ja Raivohullu: 16 lajia
8. Kokitar ja Kala-ukko: 16 lajia
9. Tössö ja Nevi: 15 lajia
10. Sallu ja Allu.K: 15 lajia
11. Pauli.J.E ja Tiikeri2: 14 lajia
12. Eikka ja TUKE NUKEM: 14 lajia
13. Kala-akka ja Pirkko: 14 lajia
14. sushisusi ja pahaihmisusi: 11 lajia
15. Tarja ja Loora*: 9 lajia

Ja yhteensä lajeja saatiin 27:
ahven, kirjolohi, taimen, p.nieriä, särki, kiiski, siika, seipi, pasuri, sulkava, sorva, lahna, säyne, hauki, rautu, h.nieriä, taimen, siika, harjus, muikku, kuha, salakka, ruutana, isosimppu, kolmipiikki, kivinilkka ja made.

En yksinkertaisesti jaksanut laskea jokaisen suurimpia kaloja jotta saataisiin kaikkien tarkat sijoitukset joten nämä saa riittää. Voin sanoa että oli ylivoimaisesti kaikkein työläin turnaus laskea tulokset mitä olen ikinä järjestänyt!:D Tuloksissa voi myös olla virheitä joten ilmoittakaa niistä kiitos.

Kiitokset kuitenkin osallistuneille ja onnittelua pärjänneille!
 
Ylös Bottom