Yleiskatsaus

Tervetuloa

Rekisteröitymällä keskustelualueelle voit tutustua yhteisön jäseniin, sekä etsiä peliseuraa tai vaikkapa hakea eri klaaneihin!

Liity mukaan!

TH Turneet

heikkipp

Propilkin edustaja ja TS3 Valvoja
Ylläpitäjä
Moderaattori
TS-valvoja
Liittynyt
4/2/17
Viestit
86
Moi

Jos jotain ongelmaa niin laitatteko myös sen millainen virhe tulee, helpompi etsiä syytä miksi sellainen tuli.

Kiitos :)
 

*Memmu*

Sivustaseuraaja
Liittynyt
10/4/19
Viestit
7
Ilmeisesti pilkkinimet sellaisessa muodossa ettei viesti mennyt läpi, tämä toki oma oletukseni ( peukalo keskellä kämmentä )
 

heikkipp

Propilkin edustaja ja TS3 Valvoja
Ylläpitäjä
Moderaattori
TS-valvoja
Liittynyt
4/2/17
Viestit
86
Ainakin yksi asia löytyi mikä estää viestin lähetyksen.

Screen Shot 09-22-19 at 05.30 PM.PNG
Jos kyseinen viesti tulee niin kirjoita Otsikko kohtaan viestin aihe, esim Ilmoittautuminen
 

aku ankka

Perehtynyt
Liittynyt
10/4/19
Viestit
19
Tässä on nyt pyydelty turneita niin vastataan nyt pyyntöihin ja laitetaan perjantain madeturneen jatkoksi sinkkuturnee. Alkaa siis vasta klo. 21:15 ja hosti auki varttia ennen. Pisteytys 14,12,10,9,8,... ja suurimmasta 1p. Pelataan 4x 30min ja 1x 15min. Alotetaan kivijoki 212 ja toiseksi sijoittuneen valinnoilla loput. Mukaan mahtuu 31 ensimmäistä joten tulkaahan paikalle niin yritetään saaha turnee täyteen! :cool:

Ip: 82.203.230.218
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Sosiaalinen
Liittynyt
23/8/19
Viestit
69
Mukava huomata, että myös pelaajille on enemmän mahdollisuuksia osallisua peleihin, joutumatta arpomaan kahden kisan väliilä.
Hieno homma!

-dx-
 

aku ankka

Perehtynyt
Liittynyt
10/4/19
Viestit
19
Pelipäivä: Perjantai 08.11.2019 Pelattuja kierroksia: 5 Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTeamMaaPisteetSijoitukset
1.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN631,1,1,1,6
2.ED (C)TOKFIN429,4,2,5,4
3.Tiikeri2(A)Team HurrikaaniFIN402,12,4,3,5
4.Quu-UkkoTOKFIN346,14,12,2,1
5.Havi jr3012,3,5,10,7
6.Jari PekkaTeam HurrikaaniFIN293,8,10,8,9
7.Kala-ukko (C)SKFIN254,2,15,9
8.TarjaTeam Hurrikaani245,9,13,6,8
9.Pölhö2217,7,9,11,3
10.Kilroy2211,5,7,7
11.RaivohulluTeam HurrikaaniFIN1510,2
12.KokitarSKFIN1516,13,8,4
13.*Memmu*(A)PIPOFIN1514,6,6,12
14.TUKE NUKEMSKFIN117,10,11
15.Tatyana 10e103
16.Pauli.J.ETeam HurrikaaniFIN58,16,14
17.Nixon215,11
18.Miisu 67FIN013,15
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.KivijokiJari PekkaHauki674
2.RäväjärviJari PekkaTaimen1309
3.VuolasnivaHavi jrHauki1396
4.HaapolahtiKokitarSäyne640
5.Koivusaaren matalikkoHavi jrLahna554

Kiitokset pelaajille mukavasta turneesta!
 

aku ankka

Perehtynyt
Liittynyt
10/4/19
Viestit
19
Mooi!
Vihdoinkin sain aikaseksi laittaa pitkästä aikaa turnausta kaikkien iloksi:) Turnee on muotoa sinkku ja lähdetään heti oikein spesiaali turneella liikenteeseen! Turnee on huomenna ma 9.3. klo 19 alkaen. Pisteytys 12,11,10,9,8,... ja suurimmasta 1p(ei koske ensimmäistä mappia). Laitan ip noin varttia ennen turneen alkua ja mukaan mahtuu 31 ensimmäistä. Laittakaahan tietoa eteenpäin että saahaan porukkaa paikalle.

IP: 213.216.228.47 (HUOM ip vaihtunut)
Ja hosti aukeaa noin varttia vaille

Mapit:
Pieni Särkinen 312 suurin särkikala
Mustalampi 332 kappalemäärä
Rävä 313 vain ahven lp1
Venetti 213 vain kiiski
Linlo 123 5 suurinta

Tuli kysymystä niin vastaan nyt täällä kaikille. Turneeseen ei siis tarvitse erikseen ilmottautua. Mukaan vaan jos hostille mahtuu.

Muokattu: 5 suurinta kisassa saa suurimman kalan pisteen (Korjasin koska laskuri laskee suurimman kalan pisteen 5 suurinta muodossa)
 
Viimeksi muokattu:

Jägermeister

Sivustaseuraaja
Liittynyt
16/4/19
Viestit
1
Pelipäivä: Maanantai 09.03.2020
Pelattuja kierroksia: 5
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain

Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.JägermeisterFIN3722,6,1,7,3
2.Morripoika (C)FIN3412,1,4,1
3.aku ankka (A)FIN309,18,3,1,9
4.Fiskarna3011,3,10,6,5
5.Tarja2721,5,7,3,10
6.Schape (A)FIN241,11,15,4
7.Lupu 10232,2
8.KokitarFIN232,2,16,17,12
9.$T$FIN193,17,6,11,14
10.sarina194,8,17,10,11
11.Metu187,14,14,14,2
12.Juku6.1 (A)FIN1813,12,5,16,4
13.LäkeFIN1419,19,21,5,7
14.jani1217,21,22,8,6
15.*Memmu*(A)FIN1220,10,8,9
16.Tiikeri2(A)FIN118,7,19
17.ViliFIN105,20,11
18.Allu.KFIN914,4,20,13,16
19.Pakestepussi76,13,13
20.Jari PekkaFIN710,22,9
21.Kala-ukko (C)FIN618,15,12,18,8
22.okeFIN515,9,18,12,13
23.-heikki-FI016,16,23,15,15
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat

PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Pieni SärkinenSchape (A)Särki249
2.MustalampiJägermeisterSäyne801
3.RäväjärviLupu 10Ahven832
4.Venetjoen tekojärviMetuKiiski102
5.LinlonlahtiJägermeisterHauki1923
 

aku ankka

Perehtynyt
Liittynyt
10/4/19
Viestit
19
Tosiaan hostin yhteysongelmien jälkeen saatiin kuin saatiin vietyä turnee loppuun. Kiitokset vielä kerran kisaajile ja onnittelut jekulle voitosta!
 

aku ankka

Perehtynyt
Liittynyt
10/4/19
Viestit
19
Huomiselle to 26.3. olis tarjolla vähän erilaista turnausta klo 20.00 alkaen. Turnee sinkkumuotoinen ja pisteytys 12,11,10,9... ja suurimmasta kalasta 1p.

Turneesta erikoisen tekee se ettei pelata perinteisiä 30 minuutin mappeja vaan turnauksen jokainen mappi on 10 minuuttinen. Mappeja pelataan yhteensä 12kpl ja kaikki arvotaan 3x F5. Kuitenkin järkeä käyttäen niin että muoto on sellainen josta useampi saa kalaa 10 minuuttiin (Esimerkkejä mapeista joita ei pelata 10min kisana: vain hauki/vain kuha, kuikka kevät vain kirjo ja taimen).

Mappien välissä tauot siten että kolmen 10min pelin jälkeen pidempi 5min tauko. Muuten mappien välissä ei taukoja pidetä.

IP: 178.55.130.41 (Aukeaa 19:45)

Ei tarvi ilmottautua erikseen joten laittakaas porukalle tietoa eteenpäin että saahaan hyvä turnee aikaseks! :)
 
Viimeksi muokattu:

aku ankka

Perehtynyt
Liittynyt
10/4/19
Viestit
19
Pelipäivä: Torstai 26.03.2020
Pelattuja kierroksia: 12
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.ValasFIN664,7,10,12,6,10,15,5,2,7,11,3
2.Markku625,18,1,2,3,6,11,24,22,2,14
3.Allu.KFIN571,15,15,15,16,-,9,4,6,5,1,8
4.Hämeen HitainFIN5425,4,2,5,4,12,10,23,4,10
5.Kala-ukko (C)FIN5315,9,14,4,9,14,5,11,15,8,5,1
6.Juku6.1 (A)FIN5222,14,6,10,5,19,4,3,21,10,13,2
7.Vileria (A)FIN492,1,18,18,13,6,14,7,2,16
8.lareman (C)4410,9,1,17,7,8,4,9,12
9.Mice73 (FPT)4319,16,8,4,1,8,11,6,10
10.aku ankka (A)FIN428,13,3,14,7,8,17,13,5,-,16,6
11.Jankova379,10,7,11,18,3,10,4
12.Aika iso säyne363,5,4,6,17,11,-
13.NeviFIN3628,20,11,1,20,3,22,9,6,12
14.BarragudaFIN3427,12,5,19,14,2,18,12,12,1,14,17
15.$T$ (A)FIN3312,19,3,-,12,-,15,3,3,-
16.KokitarFIN3326,13,7,10,7,1,8,15
17.Jari PekkaFIN287,3,15,5,20,9
18.velipuolikuu2721,11,7,2,16,14,23,13,5
19.JägermeisterFIN2416,8,8,-,6,16,12,7,13
20.Pauli.J.E2129,17,19,21,2,21,17,4,-
21.jani2123,6,9,10,20,16,18,14,17,7
22.Tiikeri2(kk)FIN2013,1,8,17,14,11
23.Morripoika (C)FIN1616,8,-,21,21,2,13
24.VihisSWE1517,12,18,22,1,11
25.KrisuFIN1420,22,-,17,21,-,20,18,3,15,9
26.ED (C)FIN1124,2,-,20,13
27.PirkkoFIN106,21,12,13,11,15,23,16,20
28.Tarja818,17,19,9,13,19,19,15,9,-
29.Tössö211,20,16
30.KwalerFIN014,23,-,-,-,19,25,-
31.Loora*0-,-
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.PitkälampiVileria (A)Hauki656
2.KivijokiVileria (A)Hauki347
3.Kuikansalmiaku ankka (A)Ahven618
4.Iso-Ruuhijärvi$T$ (A)Kirjolohi1989
5.SurrinlampiHämeen HitainAhven648
6.KorpipuroTiikeri2(kk)P.nieriä358
7.VuolasnivaKala-ukko (C)Hauki1069
8.MäntylahtiJuku6.1 (A)Säyne637
9.LahnalammetKokitarSäyne1550
10.Iso-SöimiMarkkuTaimen1229
11.KortejärviPauli.J.EHauki638
12.LokkiluotojaniAhven830
 
Ylös Bottom