TH Turneet

TH Turneet

Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Palvelumme sisältävät peliseuraa ja yhteispelejä, keskustelua, pelaamista, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa. Tervetuloa!

Liity nyt!
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87
Moikka! Jospa sitä olisin palautunut edellisen turneen pistelaskusta ja voin laittaa tälle illalle uutta turnausta! Pelataan perinteinen sinkkuturnee 12,11,10,9,... +suurin kala 1p pisteytyksellä. Turnee alkaa klo 19:30 ja aukasen noin varttia ennen. Pelaaja numero 3 valitsee ensimmäisen mapin ja jotta kaikilla olisi jotain panosta loppuun asti nin suurimman kalan saanut valitsee seuraavan mapin. Pelataan 5x 30min mapit ja 30 ensimmäistä mahtuu mukaan hostille.

Laittakaahan jälleen kerran viestiä etiäppäi ja tulkaa paikalle! Ei ilmottautumisia.

IP: 178.55.175.223
 
Viimeksi muokattu:
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87
Pelipäivä: Lauantai 25.04.2020
Pelattuja kierroksia: 5
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN462,4,7,4,2
2.ED (C)TOKFIN439,8,1,3,1
3.EikkaSKFIN336,2,4,16,7
4.Pauli.J.ETeam Hurrikaani253,15,6,8,10
5.KEKETeam Hurrikaani241,9,17,6
6.Juku6.1 (A)SKFIN225,16,13,9,3
7.$T$ (A)Team HurrikaaniFIN2121,3,8,7,17
8.KokitarSKFI218,5,15,5
9.AnakondaTOKFIN204,20,2,13,14
10.MarkkuKiki187,14,19,6,8
11.TarjaTeam Hurrikaani1619,11,11,10,4
12.VIIMASKFIN1415,10,14,2,16
13.Kourallinen Dollareita121
14.pörhöFIN1220,17,16,1,15
15.PirkkoSKFIN1210,19,5,12,18
16.Jari PekkaTeam HurrikaaniFIN113
17.Allu.KTeam HurrikaaniFIN1112,7,10,15,12
18.Loora*Team Hurrikaani918,6,12,17,-
19.janiTeam Hurrikaani814,13,5,13
20.TUKE NUKEMSKFIN717,18,9,14,11
21.Tiikeri2(kk)Team HurrikaaniFIN616,12,20,9
22.-heikki-FI213,21,18,11,19
23.Nixon211
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.LinlonlahtiKEKEHauki1422
2.Iso-RuuhijärviLoora*Kirjolohi2063
3.RäväjärviJari PekkaHauki1517
4.Venetjoen tekojärviTUKE NUKEMHauki1362
5.KorpipuroTiikeri2(kk)Hauki677

Kiitos osallistujille!
 
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87
Mooi! Jos sitä ruvettas jo pikkuhiljaa alottelemaan turneiden järjestämistä. Näin nopealla aikataululla pelataas tänään klo 19.30 alkaen ihan perinteinen 4x 30min turnee voittajan valinnoilla. Ekan mapin päättää pelaaja numero 3. Pisteytys 10,9,8,7,... Ei suurimman kalan pistettä. Hosti aukeaa noin 19.15 ja ilmotan ip:n samoja aikoja. Tervetuloa paikalle runsain joukoin!

Ip: 178.55.187.49
 
Viimeksi muokattu:
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87
Pelipäivä: Sunnuntai 30.08.2020
Pelattuja kierroksia: 4
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.SushisusiAlea Iacta EstFIN304,2,3,5
2.ISAENNX-FactorEST287,1,5,3
3.aku ankka (A)Alea Iacta EstFIN282,4,6,4
4.Morripoika (A)Alea Iacta EstFIN231,6,4,10
5.EDAlea Iacta EstFIN223,3,7,9
6.KeltainenLäiskäLumihangellaFI1615,7,9,1
7.Juku6.1Alea Iacta EstFIN169,13,1,7
8.EikkaSKFIN1513,5,14,2
9.JigiFIN1216,8,2
10.kala-akkaSKFIN106,15,12,6
11.TössöAlea Iacta EstFIN75,10,11
12.Sanna=) (A)SKFIN78,14,10,8
13.PirkkoSKFIN610,9,8,11
14.Raivohullu (C)Alea Iacta EstFIN0-
15.MDTOKFIN011,12
16.JägermeisterKikiFIN012,11
17.-heikki-FI014,16,13
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Pieni Särkinenaku ankka (A)Ahven310
2.PalusjärviJigiHauki1085
3.MetsälampiJuku6.1Ruutana1131
4.MeriEikkaTaimen1867
 
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87
Morjesta! Jos sitä palataan semmoselta pieneltä puolen vuoden tauolta pikku turneella huomiselle tiistaille 16.2 klo 19:30. Mennään sinkkuturneena ja pelataan 4x 30min ja 1x 15min mapit. Eka mappi haapolahti 112 kl ja siitä eteenpäin suurimman kalan saaneen valinnoilla. Pisteytys 10,9,8,7,6,... ja suurimmasta kalasta +1p. Ei ilmottautumisia vaan 30 ensimmäistä mahtuu mukaan. Levittäkää tietoa niin saahaan porukkaa paikalle :)

Ip: 87.93.162.236 (Aukeaa klo 19:15)
 
Viimeksi muokattu:
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87

Pelipäivä: Tiistai 16.02.2021​

Pelattuja kierroksia: 5​

Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain​

Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.Anakonda (A)TOKFIN411,6,2,5,1
2.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN377,2,3,2,5
3.PuliSherPIPOFIN339,3,8,1,2
4.joonaproPIPOFIN313,1,5,8,8
5.RiittaMTeam TylsäkairaFIN302,7,6,3,7
6.JaniTeam Tylsäkaira265,5,4,9,6
7.korpelannapakymppi10(CTeam Hurrikaani176,10,7,6,9
8.LumimittariTeam HurrikaaniFIN169,1,7
9.KuKaTeam TylsäkairaFIN158,8,-,10,4
10.Kolkon Koheltaja154,3
11.Allu.KAlea Iacta Est144,4

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat​

PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.HaapolahtiKuKaAhven460
2.Venetjoen tekojärviPuliSherHauki1152
3.Kuopionlahtiaku ankka (A)Lahna731
4.LinlonlahtijoonaproKuha801
5.Pieni SärkinenAnakonda (A)Ahven242
 
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87
Moro! Otetaas kerrankin hyvällä varoajalla turnausta. To 6.5. klo. 19.30 alkaen tarjolla sinkkuturnausta! Pelataan 5x 30min mapit ja mappien valinta sillä tyylillä että hostin jälkeen ensimmäinen hostilla saa päättää ekan mapin. Siitä eteenpäin voittajan valinnalla. Mappien välissä 5min tauko. Pisteytys 15,14,13,12,11,... ja suurimmasta +1p. Erikseen ei tarvii ilmottautua vaan 31 ensimmäistä mahtuu hostille. Jakakaa tutuille ja tutun tutuille että saahaan hosti täyteen :)

Ip: 188.67.128.222
 
Viimeksi muokattu:
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87
Pelipäivä: Torstai 06.05.2021 Pelattuja kierroksia: 5 Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.$T$ (cTeam HurrikaaniFIN553,4,15,1,3
2.Morripoika (C)PIPO558,3,1,3,10
3.MYRSKYTeam HurrikaaniFIN5310,6,5,5,1
4.ResupekkaYklattyFIN491,10,9,2,9
5.aku ankka (A)Alea Iacta EstFIN482,8,4,-,2
6.ED (C)TOKFIN477,1,6,9,11
7.Kala-ukko (C)SKFIN4112,2,2,10,13
8.TumeThe BenchwarmersFIN419,7,7,4,12
9.SupernovaFI366,11,10,11,7
10.Tiikeri2(kk)Team HurrikaaniFIN344,15,13,8,6
11.White Snow2611,9,18,4
12.PinturihaukkaYklattyFIN2515,12,14,6,8
13.TössöPIPO2417,5,12,7,16
14.Nevi (A)PIPO2113,16,11,14,5
15.MDTOKFIN195,17,8
16.Jonseretti163,13
17.PirkkoSKFIN518,17,12,15
18.riisimiesThe BenchwarmersFIN514,13,16
19.-heikki- (C)SKFI418,14,-,14
20.VultsiFI016,-
21.Karikkomyyrä (C)YklattyFIN019
Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Vuolasniva$T$ (cRautu1484
2.VuonteleWhite SnowSiika799
3.TaivallampiWhite SnowKirjolohi933
4.MustalampiED (C)Säyne655
5.LokkiluotoSupernovaTaimen2059
 
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87
Jospa sitä yhen turneen vuoteen järkkäis:D Elikkäs otetaan huomiselle to 7.4. sinkkuturnee kello 19.00 alkaen. Pelataan 5x 30min mapit ja 5min tauot mappien välissä. Pelaaja nro. 5 valitsee ensimmäisen mapin ja sen jälkeen toiseksi sijoittuneen valinnalla mennään. Ei sitten pelata mitään mänty vain kuha tyylisiä vaikka ne hauskalta kuullostaakin:) Muita rajoituksia ei mappivalintoihin ole. Pisteytys menee sillä "uudella" tavalla eli viimeiselle yksi piste, toiseksi viimeiselle kaksi jne. aina 25 pelaajaan asti. Eli jos tulee enemmän kuin 25 pelaajaa niin sillon viimeiset ei saa pisteitä. Suurimmasta kalasta +1p. Ei ilmottautumisia erikseen ja hostille mahtuu 31 ensimmäistä.

Ip: 85.23.6.47
 
Viimeksi muokattu:
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87

Pelipäivä: Torstai 07.04.2022​

Pelattuja kierroksia: 5​

Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain​

Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.OlteriProcyon II764,1,4,5,10
2.LumimittariTeam HurrikaaniFIN7212,3,1,4,9
3.Tonza_888Procyon II701,7,9,11,2
4.laremanTeam Hurrikaani702,10,3,3,12
5.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN6513,6,14,1,1
6.SupernovaTeam HurrikaaniFIN659,4,6,2,15
7.JareNUUSKAKAIRANTUKKUFIN616,14,8,6,5
8.Jari PekkaThe BenchwarmersFIN583,11,10,14,4
9.PinturihaukkaYklatty5711,13,5,12,3
10.JypeNUUSKAKAIRANTUKKUFIN538,5,7,16,11
11.PikkumyyMVFIN5015,9,13,7,7
12.JigiFIN4710,8,12,9,14
13.Madekikk (A)MV427,15,15,8,13
14.ResupekkaYklatty4017,2,13,8
15.PashogYklatty3419,11,10,6
16.TERVASKANTOFI2514,2
17.Jonseretti235,12
18.Urheilukalastaja (A)MVFIN515
19.JaniTeam Hurrikaani416
20.$T$YK-joukot218
21.Tiikeri2(kk)Team HurrikaaniFIN020

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat​

PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Siika-valkeinenPikkumyyH.nieriä1340
2.VuonteleTERVASKANTOMade4036
3.PeräjärviSupernovaKuha2281
4.UllavanjärviLumimittariAhven1047
5.Venetjoen tekojärviPinturihaukkaHauki2542

Onnittelut Olterille voitosta!
 
Viimeksi muokattu:
Perehtynyt
Liittynyt
30/4/20
Viestit
17
Morjesta! Laitetaampas huomiselle 22.4 perjantaille tulille sinkkuturnausta. Pisteytys 10,9,8... ja isoimmasta kalasta 1 piste.

Alotellaan klo 19.00 ja IP julkaistaan tähän samaan ketjuun ennen alkua (noin 18:45). Servulle mahtuu hostin lisäksi 30 ja mennään tyylillä nopeat syövät hitaat, eli tähän turnaukseen ei vaadita ennakko ilmoittautumista :) Otetaan 5min tauot 30min mappien jälkeen sekä 2min tauot 15min mappien jälkeen, niin kerkeää käydä vaikka jääkaapilla välissä ;)

Illan kattaus näyttää seuraavanlaiselta:


Metsälampi 3-1-3 Kaikki Lajit Kappale
Kuikansalmi 2-4-2 Vain Made
Telkänlampi 3-1-2 Normaali
Kuopionlahti 3-1-3 Vain Ahven
Lahnalammet 2-1-2 Kaikki Lajit
Iso-Söimi 1-1-3 Vain Siika

Tervetuloa kaikille mukaan kisailemaan! :cool:
 
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87
Ip: 62.44.211.225

Pelipäivä: Perjantai 22.04.2022​

Pelattuja kierroksia: 6​

Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain​

Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN511,3,3,4,1,4
2.Hauentappaja (A)MVFIN455,2,8,2,4,1
3.Allu.K (A)Team Hurrikaani364,10,1,3,7,5
4.AtomiX (C)MVFIN328,1,10,5,2,8
5.PinturihaukkaYklatty286,4,6,6,5
6.Televisio253,9,11,1,10,7
7.jäppinenSKFIN257,2,10,3,9
8.SupernovaTeam HurrikaaniFIN242,12,13,7,9,3
9.KwalerMVFIN1512,-,9,8,6,6
10.ResupekkaYklatty125,5
11.PikkumyyMVFIN119,11,7,9,8,11
12.TinttiFIN102
13.JANI862MVFIN910,-,4,10
14.JaniTeam Hurrikaani6-,6,12
15.Urheilukalastaja (A)MVFIN47,-
16.TUKE NUKEM311,8

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat​

PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.MetsälampiHauentappaja (A)Ruutana587
2.KuikansalmiJaniMade1118
3.TelkänlampijäppinenAhven321
4.KuopionlahtiSupernovaAhven287
5.Lahnalammetaku ankka (A)Säyne1467
6.Iso-SöimiTinttiSiika577

Kiitos osallistujille!
 
Viimeksi muokattu:
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87
Syksyn alkua! Otetaas 20.8. lauantaille pitkästä aikaa pariturnausta! Pelit alkaa klo 19 ja pisteytyksenä tulevan liigakauden pisteytys(12,11,10..) ja poikkeuksena suurimmasta kalasta +1p. Pelataan 5x 30min mapit niin että ensimmäisenä mappina on mäntylahti 313 kl ja seuraavan mapin valitsee aina suurimman kalan saanut(mappien muodot liigasääntöjen mukaisesti). Mappien väliin 5 min tauot ja ilmoittautuminen tapahtuu minulle yksityisviestillä discordissa tai pelikaistalla. Mukaan mahtuu 15 ensimmäistä paria.

Ip: 85.23.0.73

Ilmottautuneet parit:
1. aku ankka & Havi jr
2. joohn & Puolesta
3. Jari Pekka & $T$
4. Vili & Elastinen Elaska
5. Matikka Koira & Riitta M
6. hauen leuka & kuke
7. jymy & jokkepappa
8. Urheilukalastaja & Pikkumyy
9. Pinturihaukka & Resupekka
10. Kwaler & oldredneck862
11. Ozzman & Nikke
12. KuKa & Sohjokauha
 
Viimeksi muokattu:
Sanavalmis
Moderaattori
Liittynyt
10/4/19
Viestit
87

Pelipäivä: Lauantai 20.08.2022​

Pelattuja kierroksia: 5​

Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain​

Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.aku ankka (A)Team HurrikaaniFIN451,6,1,5,7
2.ViliSATA377,5,6,10,1
3.ResupekkaYklatty342,22,7,7,2
4.JymyProcyon II3215,2,2,3,-
5.Elastinen ElaskaSATAFIN314,19,3,1,16
6.joohn (C)SATA293,3,13,15,4
7.PinturihaukkaYklatty256,1,14,12,8
8.Urheilukalastaja (A)MVFIN2310,10,4,6
9.KuKaTSKFIN2118,17,16,2,3
10.Havi jrProcyon II1712,14,4,6,13
11.$T$YK-joukot1614,4,8,20,11
12.NikkeProcyon II138,8,12,11
13.Jari PekkaSATAFIN139,11,9,13,14
14.OzzmanProcyon II1111,9,17,8,-
15.KukeProcyon II115,18,10,17
16.hauen leukaProcyon II813,16,5,18,-
17.RiittaMTSKFIN817,13,19,-,5
18.Matikka KoiraTSK716,12,11,16,9
19.PikkumyyMVFIN621,7,15,19,15
20.KwalerMVFIN522,20,18,9,12
21.Puolesta (C)SATA320,21,14,10
22.SohjokauhaTSK019,23,-,-
23.Jokke-Pappa015

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat​

PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.MäntylahtiJari PekkaLahna851
2.LokkiluotoJari PekkaHauki1450
3.TaivallampiViliHauki1027
4.ViitalampiUrheilukalastaja (A)Lahna240
5.SaarijärviJari PekkaKiiski49



Tulokset:

1. Vili & Elastinen Elaska 37+31 =68
2. aku ankka & Havi jr 45+17 =62
3. Pinturihaukka & Resupekka 25+34 =59

4. Jymy & Jokke-Pappa 32+0 =32 (paras sij. 2)
5. joohn & Puolesta 29+3 =32 (paras sij. 3)
6. Urheilukalastaja & Pikkumyy 23+6 =29 (paras sij. 4,6)
7. Jari Pekka & $T$ 13+16 =29 (paras sij. 4,8)
8. Ozzman & Nikke 13+11 =24
9. KuKa & Sohjokauha 21+0 =21
10. hauen leuka & Kuke 11+8 =19
11. Matikka Koira & Riitta M 7+8 =15
12. Kwaler & oldredneck862 5+0 =5


Kiitokset osallistujille ja onnittelut Vili ja Elastinen Elaska voitosta! Jos löydätte virheitä niin laittakaa ilmotusta tulemaan.
 
Ylös