Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Palvelumme sisältävät peliseuraa ja yhteispelejä, keskustelua, pelaamista, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa. Tervetuloa!

-DX- III Mademapit perjantaikisa

-DX-

Erittäin Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 14.05.2021
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.Kala-ukko (C)SKFIN12014,10,1,4,3,4
2.PäälykäinenFIN11911,8,11,2,4,1
3.ED (C)TOKFIN1077,7,14,9,9,3
4.MadekikkFIN1051,11,19,1,13,7
5.Tena 67FIN9815,2,17,11,1,13
6.Mice73 (FPT)9721,1,12,7,2,16
7.LeijonaFIN926,6,21,8,18,5
8.JigiFIN894,18,10,5,6
9.UrheilukalastajaThe BenchwarmersFIN822,8,5,7
10.White Snow819,20,4,21,6,15
11.Fieldman Mike783,7,13,17,12
12.joohn765,4,12,8
13.SeijaKikiFIN7322,22,5,6,2
14.ElovenaRSSFI713,24,15,17,15,11
15.Mario6416,15,3,18,14,-
16.MARE[FIN]6323,21,13,16,12,8
17.MarjaSKFIN6110,17,22,22,10,14
18.Pyykkönen5918,18,6,3
19.Mummi705420,5,24,20,16,17
20.MDTOKFIN478,13,10
21.EikkaSKFIN449,14,11
22.ALL MAN DIES3912,2,-
23.Occuvaari3713,19,-,15,20,-
24.diletants3612,14,16
25.Tiikeri2F.G.A.239,20
26.TIMA179
27.taadu1610
28.LäkeTheGreatTSKFIN1217,23
29.Aleksandr 69(Tver)RUS10-,16
30.Kaitsu7-,19,-,-
31.Karikkomyyrä (C)YklattyFIN719
32.TenttunenFIN719
33.Jorg3n323,-
34.jäppinenSKFIN224
35.Pirkka IIIFIN125
36.jari12340-
37.SupernovaFI0-
38.Letti0-
39.JonneFIN026

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.JormuanlahtiJigiMade2436
2.SaarijärvijoohnMade3022
3.PeräjärviALL MAN DIESMade2268
4.UllavanjärviMadekikkMade2512
5.KuopionlahtiTena 67Made5103
6.LokkiluotoJigiMade2510
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Erittäin Tehokas
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 21.5 Kisa alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan.
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 25p, 24p, 23p, 22p, ... 2p, 1p + suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Erittäin Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 21.05.2021
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.Kala-ukko (C)SKFIN1082,-,12,6,1,2
2.Mario10610,6,8,7,15,4
3.TössöPIPO9712,-,7,1,2,11
4.IsotöröISKTR939,2,10,16,18,9
5.SeijaKikiFIN875,18,27,2,3,15
6.White Snow853,22,3,21,4,18
7.Make59581841,21,11,13,10,16
8.UpciderISKTRFIN8014,15,4,16,1
9.JigiFIN8018,2,18,5,7
10.ElovenaRSSFI808,11,6,17,22,12
11.jäppinenSKFIN7313,1,12,6
12.Jack TaylorIRL7310,5,29,11,5
13.hauen leuka685,9,5,17
14.Occuvaari5223,-,13,24,8,10
15.Karikkomyyrä (C)YklattyFIN5015,13,24,3,-
16.Mice73 (FPT)5028,25,19,7,3
17.Norsu4930,4,19,11,21
18.KomiSNiuvanniemiFIN4725,19,17,15,19,14
19.JägermeisterKikiFIN4319,20,10,12
20.ResupekkaYklattyFIN424,12,21
21.EikkaSKFIN4024,-,23,9,14,20
22.Vili3417,1
23.Tiikeri2(kk)Team HurrikaaniFIN344,14
24.andrea3311,8
25.Mummi702926,17,20,28,17,21
26.MadekikkFIN2816,8
27.Pyykkönen257,20
28.MARE[FIN]2527,16,14,23
29.Jarppa61FIN233
30.TUKE NUKEMFIN2320,9
31.Juge(old timer)FIN216
32.Björnis (C)Team TylsäkairaFIN206,-
33.Kala-ValeProcyon IIFIN2013,19
34.PesurekkaYklatty197
35.jaska jokunenFIN18-,8
36.SarinaTeam Tylsäkaira18-,25,9
37.TenuFIN16-,14,22,26
38.KuKaTeam TylsäkairaFIN1429,16,22
39.Aleksandr 69(Tver)RUS13-,13
40.juve1131,15
41.MarjaSKFIN1022,-,26,27,20
42.nortsuFIN818
43.ALUSLTU521
44.LTU0-
45.Rallukka0-
46.beretPPT0-,-
47.Vanya0-
48.Turuu_mongol(c)MNGMNG0-
49.junimutt0-,-

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Siika-valkeinenResupekkaMade2288
2.SavilahtiIsotöröMade1352
3.Koivusaaren matalikkojäppinenMade2022
4.LinlonlahtiKarikkomyyrä (C)Made2465
5.Venetjoen tekojärviKala-ukko (C)Made2356
6.VuonteleJugeMade3833
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Erittäin Tehokas
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 28.5 Kisa alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan.
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 25p, 24p, 23p, 22p, ... 2p, 1p + suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Erittäin Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 28.05.2021
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.PäälykäinenFIN1243,8,7,2,1,12
2.SeijaKikiFIN11610,9,2,7,7,5
3.Pyykkönen1119,6,1,2,1
4.White Snow10817,3,15,4,6,3
5.JigiFIN10619,1,4,8,9,9
6.MadekikkFIN1041,10,5,18,3,15
7.HeinähattuRSSFI9722,11,12,5,4,6
8.BadgerTuulastajat.comFIN936,7,23,3,13,11
9.Tena 67FIN8113,-,8,11,16,2
10.Jarppa61FIN767,2,22,-,10,13
11.Mario7114,-,20,10,8,7
12.Turuu_mongol(c)MNGMNG712,5,1
13.jäppinenSKFIN688,6,9,13,-
14.Mummi706323,21,9,11,4
15.Occuvaari5620,-,10,19,17,8
16.EikkaSKFIN3524,12,13,20
17.TUKE NUKEMFIN335,-,24,16
18.Vili3315,4
19.MarjaSKFIN3126,-,26,15,18,14
20.jacek ruIT2825,25,14,12
21.Arska75FIN2712,14
22.uaz-belov233
23.TössöPIPO2311,18
24.jaska jokunenFIN224,-
25.Elli215
26.HERNEKEITTO666FIN2119,12
27.Damir206
28.Nevi (A)PIPO2021,11
29.MARE[FIN]1718,17
30.Karikkomyyrä (C)YklattyFIN1610
31.KomiSNiuvanniemiFIN1313
32.SarinaTeam Tylsäkaira1214
33.Malloyya1115
34.Alo1016,-
35.LEDok1016
36.Ivan917
37.Kaitsu7-,-,19
38.Aleksandr 69(Tver)RUS0-
39.NEMEZ0-
40.punttimies0-
41.LukiPL0-
42.Ladzee0-
43.Player0-
44.SunnivaNOR0-

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.UllavanjärviArska75Made1816
2.HaukilahtiTuruu_mongol(c)Made1476
3.PeräjärviTena 67Made1967
4.KuopionlahtiHeinähattuMade1942
5.JormuanlahtiPäälykäinenMade3699
6.HaapolahtiMummi70Made904
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Erittäin Tehokas
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 4.6. Kisa alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan.
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 25p, 24p, 23p, 22p, ... 2p, 1p + suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Erittäin Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 04.06.2021
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.Kala-ukko (C)SKFIN1171,20,11,3,5,1
2.Björnis (C)Team TylsäkairaFIN1124,3,7,21,2,7
3.PäälykäinenFIN1113,10,17,1,1,13
4.ED (C)TOKFIN1056,14,12,2,11,6
5.TössöPIPO10312,3,4,3,5
6.Mice73 (FPT)1017,2,9,19,7,11
7.JigiFIN9116,4,4,12,3
8.sähkö jänis8213,5,8,8,-,14
9.SeijaKikiFIN775,15,20,9,4
10.jäppinenSKFIN7221,6,2,14,17
11.BadgerTuulastajat.comFIN6817,1,22,9,13
12.White Snow689,9,6,13
13.MarjaSKFIN5618,17,16,5,18,-
14.Markku5321,6,15,9
15.Pyykkönen538,7,10
16.Occuvaari4922,18,5,10,-
17.Mario4912,22,15,22,10
18.Merja4719,1,11
19.Arska 75FIN4720,24,14,17,8
20.MARE[FIN]4319,13,13,16
21.Aleksandr 69(Tver)RUS428,2
22.KuKaTeam TylsäkairaFIN4110,8,19
23.MadekikkFIN392,11
24.Mummi703614,23,15,16
25.TUKE NUKEMFIN3615,21,18,20,20
26.jarek 66GROM.PL3012,10
27.kjelliTEAM ODALNOR234
28.EikkaSKFIN2119,12
29.kazik62GROM.PL206
30.Tavdinskiy-Reg-72197
31.TenuFIN1511
32.SarinaTeam Tylsäkaira1214
33.MadjikoffRUS1016
34.AKTIIVIMALLI818,-
35.Nixon323
36.IHIHIHIHI0-
37.Kaitsu0-,-,-,-
38.MattUSA0-,-

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.UllavanjärviKala-ukko (C)Made2021
2.VuontelejäppinenMade2708
3.KuikansalmijäppinenMade1723
4.SaarijärviWhite SnowMade1927
5.LinlonlahtikjelliMade2508
6.Siika-valkeinenKala-ukko (C)Made1737
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Erittäin Tehokas
DX- III Mademapit perjantaikisa tänään 11.6. Kisa alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan.
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 25p, 24p, 23p, 22p, ... 2p, 1p + suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Erittäin Tehokas
Pelipäivä: Perjantai 11.06.2021
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaTiimiMaaPisteetSijoitukset
1.Nixon1168,5,1,8,13,5
2.Molli1155,7,12,4,11,3
3.Kala-ukko (C)SKFIN1142,8,10,11,5,7
4.Anakonda ATOKFIN1083,17,11,3,8,6
5.IsotöröISKTR10717,12,3,2,6,10
6.JigiFIN10512,14,13,1,3,9
7.Markku929,18,14,7,15,1
8.TUKE NUKEMFIN88-,15,7,9,9,2
9.UrheilukalastajaThe BenchwarmersFIN761,8,10,10
10.Tena 67FIN7313,10,15,15,4,-
11.aramis rum (A)X-FactorEST7114,13,5,13,14
12.Havi jr675,2,4
13.MARE[FIN]6510,19,4,6
14.Mario64-,4,16,-,12,8
15.Pyykkönen5415,3,6
16.jäppinenSKFIN5211,6,9
17.UpciderISKTRFIN481,16,14
18.TopISKTRFIN464,2
19.Jarppa61FIN3312,7
20.Alo251
21.Vili242
22.consaEST206
23.Mice73 (FPT)197
24.Kokko179
25.taadu1511
26.-heikki- (C)SKFI1016
27.Tiikeri2F.G.A.818
28.MarjaSKFIN719,-
29.jarkko juutinen620
30.ALRU0-
31.AHMARRUS0-,-,-
32.Keke42 [Paulin simpit]0-
33.M50_RUS0-

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.PeräjärviUpciderMade1614
2.Venetjoen tekojärviUrheilukalastajaMade3063
3.KuopionlahtiIsotöröMade4406
4.Koivusaaren matalikkoJigiMade1926
5.HaukilahtiKala-ukko (C)Made985
6.LokkiluotoMolliMade4073
 
Viimeksi muokattu:

Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Peliseuraa, keskustelua, kilpailuja ja yhteispelejä, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa.

Tervetuloa yhteisön ytimeen!
Ylös Bottom