Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Palvelumme sisältävät peliseuraa ja yhteispelejä, keskustelua, pelaamista, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa. Tervetuloa!

-DX- III Mademapit perjantaikisa

-DX-

Erittäin ahkera
Pelipäivä: Perjantai 25.12.2020
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.KeltainenLäiskäFI581,7,6,1,4,7
2.ElovenaFI452,11,5,3,3,10
3.Nixon449,3,1,10,2,12
4.Mario386,4,11,5,8,6
5.Pyykkönen3715,6,1,1
6.Jarppa61FIN277,16,19,7,6,5
7.JigiFIN241,18,9,7,18
8.Kala-ukko (C)FIN233,2,12
9.Szymon_PL225,8,4
10.Mummi701715,9,16,12,2
11.Mice73 (FPT)1711,14,7,12,5,13
12.MARE[FIN]1610,4,9
13.Muugii_MGL13-,2
14.LäkeTheGreatFIN1310,3
15.UrheilukalastajaFIN138,5
16.LEM122,-
17.Occuvaari12-,17,8,8,11,19
18.Mika1116,12,14,11,10,8
19.Kesämies103
20.jarek 6694
21.Iso TuliFIN94
22.Killerojala86,-
23.M50_RUS4-,9
24.bruno413,15,9,15
25.KulkuriFIN310,17
26.TLT211
27.Make KalasuomunenFIN112
28.Heke013,-
29.Marko.FIN0-
30.Kissankouluttaja0-
31.Jorejuhani0-
32.MiaSWE0-
33.SandraLTU0-
34.M50_RUS.JR013
35.Vili013
36.Sulkka014,14
37.Sääksjärvi014
38.LilHerkkoFIN015,17
39.antyK016
40.KostjanRUS020

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.SaarijärviKeltainenLäiskäMade2562
2.UllavanjärviKillerojalaMade1820
3.KuopionlahtiPyykkönenMade2407
4.HaukilahtiMuugii_MGLMade1083
5.Venetjoen tekojärviKeltainenLäiskäMade2625
6.Siika-valkeinenPyykkönenMade2434
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Erittäin ahkera
DX- III Mademapit Vuoden ensimmäinen perjantaikisa tänään 1.1 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Erittäin ahkera
Pelipäivä: Perjantai 01.01.2021
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.Anakonda (A)FIN481,10,7,3,1
2.Pyykkönen4513,3,1,9,8,2
3.~~catty~~412,7,2,3,16,19
4.Mario3718,1,4,5,10,10
5.LEIJONA365,10,1,3
6.Mika354,6,14,2,7
7.Mice73 (FPT)306,12,10,2,14,6
8.jaska jokunenFIN2411,4,8,13,6,12
9.jd62(ulvila)FI192,-,16,7
10.Occuvaari1912,-,9,1,22,13
11.JigiFIN1919,8,17,8,18,4
12.pantteri187,3,12,17
13.ElovenaFI1816,17,12,4,5,15
14.UrheilukalastajaFIN173,6
15.Mummi701610,11,13,7,19,8
16.Markku148,13,15,6,11,18
17.Dorcia.pl129,5
18.Nixon125,9
19.Minttukaakao915,15,4,16
20.EL-ReinoMEK817,14,5
21.Tena 67FIN59,19,-,15,12,20
22.JAN PL49
23.Ole211,-
24.Jorejuhani2-,-,11,13,17
25.Aigars2-,11
26.Marko.FIN014,-
27.adai PL0-
28.Simo VaatehuoneeltaFI0-,-
29.Jani SalminenFIN0-
30.MasaFIN0-
31.Vovas PiterRUS0-
32.Tami Tomisenko0-
33.EndieVloneUA0-,-
34.Jokolo0-,-
35.Duschring0-
36.Sutsisatsi [FIN]0-
37.cerps LV0-
38.max0-
39.Ganaa Tumur [MGL]0-,-,-,-
40.Jagoda0-
41.Jari PekkaFIN0-
42.TimoRUS0-
43.TeppoFIN0-
44.MARE[FIN]018,14
45.Jarppa61FIN020,14
46.HP015
47.Baiba Mieze0-,16
48.KuKaFIN020,16
49.Ance lv021
50.FasuFIN021
51.Niezniszczalny023

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.VuonteleAnakonda (A)Made5020
2.Siika-valkeinenjd62(ulvila)Made2734
3.JormuanlahtipantteriMade2404
4.Venetjoen tekojärvi~~catty~~Made3397
5.KuopionlahtiMikaMade4099
6.LokkiluotoLEIJONAMade3069
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Erittäin ahkera
DX- III Mademapit Perjantaikisa tänään 8.1 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Erittäin ahkera
Pelipäivä: Perjantai 08.01.2021
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.Pyykkönen412,8,2,11,3
2.Morrimöykky3814,1,3,1
3.Kala-ukko (C)FIN345,2,15,1
4.LEIJONA3012,4,8,18,1
5.Tape281,17,19,6,18,6
6.jäppinenFIN283,9,14,9,19,4
7.Markku245,8,5,10
8.ElovenaFI2314,3,13,2,-
9.MarioFIN2316,26,13,3,14,2
10.JigiFIN204,10,5
11.Ganaa Tumur [MGL]16-,2,9,19
12.Anakonda (A)FIN1517,13,1
13.velipuolikuu1420,7,22,5
14.ryöstäjä1226,3,11
15.Juku6.1 (A)FIN1124,24,7,15,16,8
16.VIIMAFIN1025,-,-,12,4,17
17.Junnukka104,21,21
18.TUKE NUKEMFIN1019,22,10,7,12,16
19.Jarppa61FIN9-,16,4,-,21
20.KertavedollaFIN96,11
21.MARE[FIN]823,5,18
22.Vili76
23.NaizuudMNG76,14
24.Chip76
25.MDFIN79,10
26.Tena 67FIN618,16,19,7,13
27.pasi67
28.jaska jokunenFIN67,20,20
29.Mummi70527,17,21,8,18
30.JägermeisterFIN58,15
31.Upcider415,9
32.TORQUE[PL]49
33.szefowa gd310,-
34.Monkhtor(Naizuud)310,20
35.Pelle211,-,17,-
36.IpeFIN211,-
37.Rafal d211
38.MarjaFIN121,12,-,20,15
39.Ceska117,12
40.LäkeTheGreat112,16
41.Occuvaari022,23,-,14,13,21
42.PeteFIN0-
43.R.I.O0-
44.Turuu mongol (c)MNG0-
45.Sanchoys 58RUS0-
46.KOK89RUS0-
47.Pawel0-
48.Jari PekkaFIN013,18
49.Mika015
50.White Snow019
51.Alibaba025,20
52.EikkaFIN023,22

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.Venetjoen tekojärviJunnukkaMade2841
2.Siika-valkeinenAnakonda (A)Made2853
3.SavilahtiElovenaMade1869
4.LinlonlahtijäppinenMade1572
5.KuikansalmiLEIJONAMade1770
6.VuonteleMarioMade4110
 
Viimeksi muokattu:

-DX-

Erittäin ahkera
DX- III Mademapit Perjantaikisa tänään 15.1 alkaa noin 18.00 ja kestää tänään n. 3h päättyen n. klo 21.00.
Pelaile kun ehdit, kaikki loppuun pelaamasi kisat lasketaan..
Pelatut mapit otetaan huomioon ja pisteet: 14, 12, 10, 9, jne+ suurin 1p
Pelin tilannetta ja tuloksia voit seurata pelikaistalla:

Kisaan ovat tervetulleita kaikki hyvän käytöksen taitajat
 

-DX-

Erittäin ahkera
Pelipäivä: Perjantai 15.01.2021
Pelattuja kierroksia: 6
Pelaajien yhteispisteet ja sijoitukset kierroksittain
Sij.PelaajaMaaPisteetSijoitukset
1.Pyykkönen4813,3,21,1,1,4
2.Markku4711,1,11,7,6,1
3.rikkaruoho3417,-,19,2,2,3
4.KuKaFIN316,1,9,7
5.JigiFIN2926,7,16,3,4,9
6.jaska jokunenFIN241,13,8,8,14
7.MarioFIN2312,6,18,6,10,8
8.Mice73 (FPT)195,9,7,12,14,13
9.Jurmo1811,9,2
10.Kss-toukka183,5
11.Tena 67FIN152,26,25,15,13,11
12.Nixon1510,21,2
13.Mummi701522,19,6,13,16,6
14.VIIMAFIN1225,-,24,5,10
15.MARE[FIN]1224,2
16.pantteri123,11
17.ElovenaFI1219,10,26,4
18.vastarannankiiski103
19.TUKE NUKEMFIN1014,12,4
20.Occuvaari923,-,-,19,5,12
21.miikaFIN94,14,20,20
22.LäkeTheGreat94
23.Vili820,5
24.Kala-ukko (C)FIN85
25.SinisorsaFIN89,18,9
26.Jarppa61FIN67
27.ShmatRUS67
28.Isotörö68,23,27,16,12
29.EikkaFIN524,10,11,-
30.NorsuFIN516,25,8
31.Ensio Tapani Sorsa58,13
32.UrheilukalastajaFIN310
33.bruno115,-,12
34.sass0-
35.M50_RUS0-
36.Joe?0-
37.OBELIX PL0-
38.Mustapekka0-
39.lesiak29PL0-
40.KSVRUS0-
41.NMJ - Noin metrin jojoFIN0-
42.Gennadich0-
43.Edgar 707RU0-
44.Blonie09PL0-
45.chipo_BY0-
46.citykaniFIN0-
47.vellu [FIN]027,14
48.White Snow021,15,14
49.Lumivalo015
50.MarjaFIN028,16,22,18,15,16
51.KirillUA015
52.Szymon_PL017,17
53.Artem017
54.Marko.FIN0-,17
55.jäppinenFIN018
56.helena020
57.Jari PekkaFIN022
58.joonaproFIN023

Pelatut vesistöt ja suurimmat kalat
PeliVesistöPelaajaKalaPaino
1.SaarijärviTena 67Made2673
2.HaapolahtiMarkkuMade2177
3.VuonteleMummi70Made2894
4.Siika-valkeinenVIIMAMade3122
5.JormuanlahtiPyykkönenMade2940
6.Venetjoen tekojärviMarkkuMade3257
 
Viimeksi muokattu:

Pelikaista.fi on moninpeleihin ja peliaiheiseen sisältöön keskittyvä peliyhteisö.

Peliseuraa, keskustelua, kilpailuja ja yhteispelejä, sekä peliaiheisen sisällön luomista yhdessä jäsenten kanssa.

Tervetuloa yhteisön ytimeen!
Ylös Bottom